Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Migros Depo İşçileri Anadolu Grubu Önünde Patrona Sesleniyor

4 TL zam istediği için işten atılan Migros Depo çalışanları, Anadolu Grubu önünde direnişi sürdürüyor. Büyüyen eyleme ilişkin son gelişmeler aşağıda;
Migros Depo İşçileri Anadolu Grubu Önünde Patrona Sesleniyor
HABER GİRİŞ

Esenyurt’taki Migros Depo işçileri, seslerini duyurmak için eylemlerini sürdürüyor.

Depo, Liman, Tersane ve Deniz İşçileri Sendikası (DGD-SEN) üyesi işçiler, dün Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) önünden işveren Tuncay Özilhan’a seslenirken bugün Özilhan’ın CEO’su olduğu Anadolu Grubu önünde toplandı.

Ücretlerine yapılan yüzde 8’lik zammı kabul etmeyerek iş bırakan Migros Depo işçileri, bugün iki yerde birden direnişi sürdürüyor.

DGD-SEN, zam istediği için işten kovulan Migros Depo işçileri geri alınana ve talepleri karşılanana kadar eylemlere devam edileceğini duyurdu.
Migros Depo İşçileri Anadolu Grubu
Kaynak: Twitter

Yapılan açıklamada; “Hem Esenyurt Migros depo önünde hem de Migros Türkiye’nin bağlı olduğu Anadolu Grubu önünde direniyoruz. 257 işçi kardeşimiz işe geri alınana ve taleplerimiz karşılanana kadar her yerde direneceğiz.” ifadelerine yer verildi.

Yarın Tuncay Özilhan’ın villası önünde eylem yapılacağını belirten DGD-SEN; “Biz hırsız değiliz, yoksul işçileriz, 4 TL zam istedik, 257 işçi işten atıldık, işçiler açken Tuncay Özilhan’a huzur yok” yazılı pankartlarla seslerini duyurmaya çalışıyor.

GCM Yatırım Banner

Migros İşçilerine İmzalı Destek!

DGD-SEN, bugün sanatçı, yazar, bilim insanı, akademisyen, siyasetçi, milletvekili, gazeteci, kitle örgütü temsilcisi ve hak savunucularından oluşan 335 kişinin Migros depo direnişine desteğini açıkladığını duyurdu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın