Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Mevduattan Fazla Getiri Sunan Para Piyasası Fonları

TCMB faiz kararında artırıma gitmezken mevduat tarafında düşüş sürüyor. Yatırımcılara mevduattan daha çok kazanç sunacak fonlar öne çıkıyor. İşte mevduatı yenen fonlar;
Mevduattan Fazla Getiri Sunan Para Piyasası Fonları
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), Haziran ayında da politika faizinde değişikliğe gitmeyerek oranı yüzde 50 seviyesinde sabit tuttu. PPK haftasına ise TL mevduat faizleri düşüşle giriş yaptı. Merkez’in faiz kararı öncesinde TL mevduat faizleri geçen aya göre 4 puanlık düşüş gördü.

Bankalar mudilerin tasarruf miktarına göre mevduat faizi sunarken, son gelişmelerde yüksek tutarlarda bile mevduat hesaplara yüzde 50 oranında faiz verilmediği görüldü.

Uzmanlar, mevduatın cazibesinin gölgelendiği ve TCMB’nin faizini de aşan oranların geride kaldığı uyarılarını yaparken, yüksek enflasyondan varlıklarını korumaya odaklanan yatırımcılar için bir seçenek de para piyasası fonları oldu.


Düşük riskli yatırımlar sınıfında yer alan para piyasası fonlarında aylık getiri mevduatı geride bıraktı.

Aylık yüzde 4,35 oranında getiri sağlayan para piyasası fonları; PPT-Atlas Portföy ve PPN-Nurol Portföy oldu. PPZ-Azimut Portföy ise yüzde 4,34 oranında getiri sundu.

Aylık yüzde 4,33 oranında getiri sağlayan para piyasası fonları; IRY-Inveo Portföy ve KPP-Kare Portföy oldu.

GCM Yatırım Banner

HYV-Hedef Portföy’de aylık getiri yüzde 4,25 olurken, FSF-Fiba Portföy’de bu oran yüzde 4,32 olarak kayda geçti.

Aylık yüzde 4,31 oranında getiri sağlayan para piyasası fonları; KIE-Trive Portföy, ZBJ-Ziraat Portföy, IOO-İş Portföy ve BGP-Ak Portföy oldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.