Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Metal Şirketi Borsada Bugün İşlem Görmeye Başlıyor

Halka arz olan şirketler arasına yakın bir zamanda katılan, metal sanayi sektöründe yer alan Mega Metal bugün Yıldız Pazar'da işlem görmeye başlayacak. Detaylar haberde...
Metal Şirketi Borsada Bugün İşlem Görmeye Başlıyor
HABER GİRİŞ

Metal sanayi sektöründe faaliyet gösteren Mega Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş için bugün Borsa İstanbul’da gong çalacak. Bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklama geldi.

Planlanan satış tutarının 3,35 katı talep alan Mega Metal (MEGMT) için KAP üzerinden şu açıklama yapıldı:

“Mega Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş., MEGMT.E işlem koduyla 15/12/2023 tarihinden itibaren (BUGÜN) Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayacaktır. (Baz Fiyat: 28,30 TL; Maksimum Emir Değeri: 1.000.000 TL).”

Mega Metal’in dün, BIST Tüm, BIST Tüm-100, BIST Yıldız, BIST Halka Arz, BIST Sınai, BIST Metal Ana ve BIST Kayseri endekslerinde işlem göreceği açıklanmıştı. Şirketin halka arzında bireysel yatırımcılara kişi başı 12-13 lot (339-367 TL) dağıtım yapıldı.

Mega Metal Hakkında

Şirketin, resmi sitesinde yer alan bilgilerde Mega Metal’in bakır tel sektörünün lider üreticilerinden biri olduğu ve 30 yılı aşkın tecrübesi ile oksijensiz elektrolitik bakır tel üretimini Kayseri’de sürdürdüğü belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Şirketin kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin ilk 500 sanayi kuruluşu arasında yer almakta olduğu aktarıldı.

Ayrıca Avrupa’nın en önemli üreticilerinden biri haline geldiği ve her yıl birçok müşterisi tarafından yılın tedarikçisi unvanına layık görülmekte olduğu bildirildi.

Şirketin sitesinde yatırımcılara halka arza gösterilen yoğun ilgili için teşekkür mesajı yer aldı.

Mega Metal Halka Arz
Kaynak: Mega Metal

Söz konusu mesajda şu ifadeler yer aldı:

“4 milyon bireysel ve kurumsal yeni ortağımızla yolumuza çok daha güçlü ve kararlı bir şekilde devam edeceğiz.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın