Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Halka Arz Şirketleri Kan Ağlarken Yeni İsim için Açıklama Geldi

Yarından itibaren borsada işlem görmeye hazırlanan Mega Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş. için Borsa İstanbul’dan açıklama geldi. Detaylar haberde;
Halka Arz Şirketleri Kan Ağlarken Yeni İsim için Açıklama Geldi
HABER GİRİŞ

Borsadaki çarpıcı düşüşler halka arz listesinden giriş yapan yeni isimlerin tavan serisini derinden sarsarken, halka arzında 3 katı aşkın talep gören ve yarından itibaren işlem görecek olan Mega Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş. hakkında Borsa İstanbul A.Ş.’den açıklama geldi.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden endeks şirketlerinde değişiklik bildirimi paylaşıldı.

Bildirimde, Mega Metal paylarının 15 Aralık 2023 tarihi itibarıyla Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayacağı hatırlatıldı.

Yarından itibaren hisselerin BIST Tüm, BIST Tüm-100, BIST Yıldız, BIST Halka Arz, BIST Sınai, BIST Metal Ana ve BIST Kayseri endeksleri kapsamına alınacağı kaydedildi.

265 milyon olan pay sayısının fiili dolaşımdaki oranının yüzde 24’lük oranı oluşturacağı bildirildi.

GCM Yatırım Banner

MEGMT koduyla işlem görecek olan şirket hisseleri için 7-8 Aralık 2023 tarihlerinde talep toplama işlemleri gerçekleşmişti.

28,30 TL’den fiyatlanan hisseler için toplamda 4 milyona yakın yatırımcı katılımda bulunmuştu. Kişi başına dağıtılan lot ise yaklaşık 12-13 adet olmuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.