Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Mega Metal (MEGMT) için Halka Arz Sonuçları: Kaç Lot Dağıtıldı?

Bu hafta talep toplama sürecinin tamamlandığı Mega Metal’in halka arz sonuçları Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda açıklandı. Yatırımcılara kaç lot düştü?
Mega Metal (MEGMT) için Halka Arz Sonuçları: Kaç Lot Dağıtıldı?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsada halka arza ilginin hızla artmaya devam ettiği dönemde yeni bir duyuru daha yapıldı. A1 Capital tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na gönderilen bildirimde, Mega Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin halka arz sonuçları paylaşıldı.

‘Sabit Fiyatla Talep Toplama’ yöntemiyle, 7-8 Aralık 2023 tarihlerinde talep toplama işlemlerinin gerçekleştirildiği belirtilen açıklamada, birim fiyatın 28,30 TL olarak belirlendiği, ek satış dahil halka arz edilen toplam 62.750.000 TL nominal değerli payların tamamının satışının gerçekleştirildiği duyuruldu.

Halka arzın toplam büyüklüğü 1.775.825.000 TL olarak gerçekleşti. Halka arzda “Yurt İçi Bireysel Yatırımcılar”dan planlanan tahsisat tutarının yaklaşık 1,87 katı, “Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılar”dan ise planlanan tahsisat tutarının yaklaşık 8,86 katı talep geldiği belirtildi.

Ek satış dahil toplam 62.750.000 TL nominal değerli paylar için planlanan satış tutarının yaklaşık 3,35 katı talep geldiği, ek satışa konu edilen 9.750.000 TL nominal değerli payların tamamı Yurt İçi Bireysel Yatırımcılara tahsis edildiği duyuruldu.

MGMT talep ve dağıtım bilgileri
Kaynak: KAP

MEGMT halka arzında toplam talebi karşılanan bireysel yatırımcı sayısı 3.868.974 oldu. Açıklamaya göre MEGMT halka arzında bireysel yatırımcılara kişi başı 12-13 lot (339 TL-367 TL) dağıtım yapıldı. Talep toplamada T1 ve T2 bakiyeleri kullanılmadı.

GCM Yatırım Banner

MEGMT’nin ne zaman borsaya giriş yapılacağına dair açıklama yapılmadı. Hisse senedinin gelecek hafta içerisinde borsada işlem görmeye başlayacağı tahmin ediliyor. MEGMT’nin katılım endeksine uygunluğu bulunmuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.