Yatırım yapmaya başla!

Mercedes, Otomobillerini Daha Eğlenceli Yapmak için “Araç İçi Oyun” Yarışması Başlattı!

Mercedes-Benz ilginç bir etkinliğe imza atıyor. Marka geliştiricilerden MBUX eğlence sistemi için oyun yapmalarını istedi. İşte detaylar...
Mercedes, Otomobillerini Daha Eğlenceli Yapmak için “Araç İçi Oyun” Yarışması Başlattı!

Mercedes-Benz, geliştiricilere seslenerek kendisine araç içi oyunlar bulmasını istiyor. Bunun için bir yarışma düzenledi ve içlerinden en iyisini yakın zamanda araçlarında kullanabilir. Arabada oyun da nereden çıktı diyebilirsiniz! Özellikle 90’lı yıllardan itibaren otomobillere koyulan bilgi ekranları sonradan eğlence sistemlerine dönüştürüldü. Yakıt tüketimi, menzil ve hava sıcaklığı gibi bilgilerden gelinen noktayı ayırt etmek hiç de zor değil.

Alman marka son kasa A Serisi‘nde geliştirdiği MBUX’la kişilerin otomobilleri içerisinde daha eğlenceli vakit geçirmesini hedefliyor. Araç içi oyun düzeni yarışmasına herkes katılabilir. Öğrenci, tasarımcı, programcı gibi katkı yapabilecek birileri düşüncelerini Mercedes’e gönderebilecek.

Mercedes bu eğlenceli yarışma için ödül de veriyor.

Biraz olayı yorumlayacak olursak; MBUX sistemi üzerinde çalıştırılacak oyun için akılcı şeyler sunulması bekleniyor. Veya eskinin klasik oyunları aracın fonksiyon parçalarıyla çalıştırılabilecek. Mobil Dünya Kongresi‘nde yeni bir CLA sedanda gösterilen bir sunumda, sürücü koltuğunda oturan kişi, direksiyon ve pedalları kullanarak bir araba oyununu oynayabilecek.

MBUX eğlence sisteminde direksiyon ve pedal dışında diğer fonksiyon tuşlarıyla etkileşime geçilebileceği söylendi. Rus şirket GAZelle Next kamyonetinin gösterge panelinde tetris oynatabiliyordu. Düşünce aslında basit bir şekilde önceden hayata geçirilmiş.

Otonom dönüşümlerine giren araçlar bunda etkili oldu!

Yakın zamanda olması düşünülen araç içi oyun düzeninin gelişen otonom sistemlerine bağlı olduğu düşünülüyor. Nedenine gelecek olursak, günümüz bazı markaları seviye 2 gibi kısmi otomatik sürüşler gerçekleştirebiliyorlar. Firmalar da bunun ileri evresi yani 4 ve 5. seviyelerde kontrol tamamen otomobillere verileceği için özellikle sürücülerin bu boş vakitlerini oyun oynayarak geçirmesi sağlanacak.

Yarışma sonrasından çok ilginç şeylerin çıkacağına kesin gözüyle bakalabiliriz. Bizim ilk aklımıza gelen Mario, tetris, Metal Slug. Biraz daha yükseklerden uçtuğumuz da Asphalt, Pubg veya canınız ne istiyorsa.

Aklımıza gelen bir düşüncede BMW’de en iyi haline rastladığımız temazsız kontrolle oyunların oynanabileceği. Mesela tenis veya bir basketbolu araç içerisinde yaşamak zevkli olmaz mı?

Araçlarımızın geldiği nokta bizi şaşırtıyor olsa da Mercedes’in oyun düşüncesinden sonra bizleri daha çoklarının beklediği kanısına vardık. Taze beyinler 26 Haziran Stuttgart Üniversite‘sinde yapılacak etkinlik sonunda seçilirlerse 11.320 dolar ödülü kapacaklar. Herkes hazır olsun arabalarla insanlar yapay zeka sayesinde iyice birleştiriliyor!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum