Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Memur-Sen Türkiye Yüzyılı’na Dair Beklentilerini Açıkladı

Memur-Sen ikinci tura kalan seçime yönelik yayımladığı deklarasyonda Türkiye Yüzyılı'na dair beklentilerini açıkladı. Detaylar haberde...
Memur-Sen Türkiye Yüzyılı’na Dair Beklentilerini Açıkladı
HABER GİRİŞ

Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen), 28 Mayıs’ta gerçekleşen Cumhurbaşkanı seçimine yönelik deklarasyon yayımladı. Memur-Sen “Emekle Yükselen Türkiye İçin İstikrar” başlığı ile yayımladığı deklarasyonda beklentilerini açıkladı.

Memur-Sen, söz konusu deklarasyonda Türkiye’nin, büyük bir bölümünün son yirmi yılda olmak üzere farklı dönemlerde karşısına çıkarılan engellere rağmen demokrasinin kurumsallaşması açısından önemli bir mesafe kat ederek vesayet odaklarına karşı aktif bir mücadele verdiğini belirtti.

Memur-Sen Türkiye Yüzyılı’ndan Beklentilerini Açıkladı

Kamu görevlileri sendikaları temsilcisi olarak Türkiye Yüzyılına dair beklentilerini yayımlayan Memur-Sen, 3600 Ek Gösterge düzenlemesinin kapsamının şefler ve teknikerler başta olmak üzere 1. dereceye yükselen tüm memurları içine alacak şekilde genişletilmesini önemli bulunduğunu kaydetti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın en düşük memur emekli maaşını Temmuz’da 22 bine yükseltme sözü hatırlatılarak bu vaadin olumlu değerlendirildiği aktarıldı.

Sendika, kamu görevlilerinin maaş ve ücretleri arasında giderek büyüyen dengesizliğin giderilmesi için ücret skalasının yeniden düzenlenerek kamu görevlileri arasında ücret adaletini ve çalışma barışını sağlayacak bir düzenlemenin yapılmasını beklediklerini vurguladı.

GCM Yatırım Banner

Yakın bir zamanda duyurulan memurlara kira desteğinin kamu görevlilerinin tümünü kapsayacak şekilde hayata geçirilmesini ve gerekli diğer ek tedbirlerin de alınmasını istedikleri bildirildi.

Bunun yanında geleceğe yönelik oluşabilecek kayıplara karşı memurları koruyan enflasyon farkının yanında geçmiş kayıpların telafisine yönelik olarak enflasyon tazminatı verilmesini beklediklerini kaydetti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın