Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Müjdeyi Verdi! Memurlara Kira Desteği Geliyor

Antalya’da konuşan Mevlüt Çavuşoğlu, memurlara il ve ilçe bazında kira desteği vereceklerini açıkladı. İşte detaylar;
Bakan Müjdeyi Verdi! Memurlara Kira Desteği Geliyor
Yorum

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya’da basın toplantısında açıklamalarda bulunarak yeni müjdeyi paylaştı. Çavuşoğlu, Cumhur ittifakı üye parti temsilcilerinin de yer aldığı platformda vatandaşların en çok dile getirdiği üç sorunu çözmek için çalışmalar yaptıklarını vurguladı.

Bunlardan ilkinin Antalya’daki fahiş kira artışlarına yönelik olduğunu belirtti. Rusya-Ukrayna savaşı ve Türkiye’nin yüreğini yakan deprem felaketlerinin konutlardaki arz talep dengesini bozduğunu söyledi.

Bakan, bunun sadece yaşanan krizlerin sonucunda olmadığını, fırsatçıların kurnazlığından da kaynaklandığını vurguladı. Bunun ahlaki ve insani olmadığını, yasal düzenlemelerle ve ilave tedbirlerle gerekeni yapacaklarını açıkladı.

“Kira Katkısı Vereceğiz”

Büyükşehirlerde memurlara il ve ilçe bazında kira katkısı vereceklerini duyuran Çavuşoğlu, TOKİ eliyle bölgeye yeni konutları süratle kazandırıp sektördeki arz talep dengesini düzene oturtacaklarını paylaştı.

Şimdiden konuyla ilgili adımları atmak üzere yetkililer ve kurumlarla birlikte TOKİ için yerler bakmaya başladıklarını ifade etti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu