Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Erdoğan Deprem Bölgesinde Emekli Maaşı için Yeni Zam Sinyali Verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, depremden etkilenen Malatya’da, emeklilere yeni bir zam yapılacağının sinyalini verdi. Detaylar geliyor...
Erdoğan Deprem Bölgesinde Emekli Maaşı için Yeni Zam Sinyali Verdi
Son Güncelleme: 
Yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçime sayılı günler kala ziyaretleri kapsamında, deprem bölgesi Malatya’da açıklamalarda bulundu. Erdoğan’ın açıklamasında, emekli maaşlarına yapılması muhtemel yeni bir düzenlemenin sinyali öne çıktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuyla ilgili en düşük emekli maaşını 7 bin 500 liraya, emeklilerin bayram ikramiyesini 2 bin liraya çıkardıklarını hatırlatarak, “Bu rakamı daha yukarıya çıkarmanın hesabı içerisindeyiz. Kamu işçilerimizin maaşını 21 bin lira seviyesine çıkardık. Memurlarımızın en düşük maaşını da Temmuz’da 22 bine yükseltme sözü verdik.” açıklamasında bulundu.

Açıklamalarını verdikleri sözleri tek tek yerine getirene kadar dinlenmeden çalışacaklarını belirterek sürdüren Erdoğan, “Meydanlarda ne söz verdiysek göreve gelince gerçeğe dönüştürmeye çalıştık. Onlar sürekli kavga etti biz hizmet ettik.” diye konuştu.

14 Mayıs’ta sergiledikleri iradeyi bu sefer 28 Mayıs’ta sandığa yansıtacaklarını ve sandıklara sahip çıkacaklarını sözlerine ekledi.

Daha önce yapılan atılımları hatırlatan Erdoğan, doğal gazı bir ay ücretsiz verdiklerini ve bir yıl boyunca indirim uygulayacaklarını belirtti. Kamu işçilerinin maaşını 21 bin lira seviyesine çıkarırken memur maaşını da 22 bin liraya çıkaracaklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan planladıkları tüm bu projelerin yarım kalmaması için 28 Mayıs’taki seçimlerin çok önemli olduğunu söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu