Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Memur-Sen Başkanı Yeni Zam Oranı için Teşekkür Etti

Memur ve emekli maaşlarına ilk yapılan yüzde 25'lik zammın yetersiz olduğunu söyleyen Memur-Sen Başkanı Yalçın, yeni zam oranından sonra Erdoğan'a teşekkür etti.
Memur-Sen Başkanı Yeni Zam Oranı için Teşekkür Etti
Yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün AK Parti’nin Grup Toplantısı’nda memur ve emeklilerin maşlarına yapılan yüzde 25’lik zammın yüzde 30’a çıkarıldığını duyurdu. Konuya yönelik Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’dan değerlendirme geldi.

Memur-Sen Başkanı Yalçın, sosyal medya hesabından “Mücadelemizle Kamu Görevlileri için Ocak zammı yüzde 30’a yükseltilmiştir. Ne talebimizde ne güvenimizde yanılmadık. Memur-Sen varsa çözüm her zaman vardır. Hayırlı uğurlu olsun.” paylaşımında bulundu.

Başkan  Yalçın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasını “Örgütlü mücadelemize inandık, samimiyetinize güvendik. Sn. Cumhurbaşkanım, Memur-Sen olarak talebimizi dikkate aldığınız, güvenimize güven duyduğunuz, karşılık verdiğiniz için biz de sizlere teşekkür ediyoruz.” notuyla paylaştı.

“Yüzde 25 Zam Beklentileri Karşılamadı”

Yalçın, Erdoğan’ın yeni zam oranı duyurmadan önce yine sosyal medya hesabından açıklamada bulunarak yüzde 25 zam oranının beklentileri karşılamadığını belirtti. Seyyanen ek bir adımın atılmasının gerekliliğini hükümetin dikkatine sunduklarını söyledi.

Söz konusu açıklamada kamu görevlilerini rahatlatacak, hakkaniyetli, adil gelir dağılımını sağlayacak seyyanen ek bir adımın Ocak ayı maaş ve ücretlerine yetişecek şekilde gerçekleştirilmesi gerektiği belirtildi.

Memur-Sen Başkanı, Konfederasyon aracılığı ile yüzde 25’lik zammın yetersiz olduğunun defaten iletildiğini aktardı.

Bu gelişmelerin öncesinde Aralık ayı enflasyon oranlarının açıklanmasından sonra Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın ek zam yapılması gerektiğini söylemişti.

Asgari ücrette yapılan artışa değinerek sabit gelirlilerin korunması yönünde gösterilen önemli bir yansımanın olduğunu kaydetmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu