Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Memur-Sen Başkanı: Temmuz’da Yeni Müjdeler Vereceğiz

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, en düşük memur maaşının 22 bin TL'ye çıkarılması hakkında konuşarak, Temmuz'da yeni müjdelerin olduğunu söyledi.
Memur-Sen Başkanı: Temmuz’da Yeni Müjdeler Vereceğiz
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün en düşük memur maaşının 22 bin TL olacağını duyurmuştu. Memur Sendikaları Konfedarasyonu (Memur-Sen) Genel Başkanı Ali Yalçın, Erdoğan’a bu kararı için teşekkür etmesinden sonra bugün konuya yönelik yeniden konuştu.

TRT Haber’e konuk olan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 22 bin TL’nin bürüt değil net rakam olduğunu ve maaş adaletini sağlamanın son derece önemli olduğunu söyledi.

Yalçın, söz konusu düzenlemede kamuda ücret dengesini sağlamak, maaş skalasını yeniden ayarlamak konusunda ince ayar yapılması gerektiğine vurgu yaptı.

Temmuz’da Memura Müjde Verilecek

Maaş adaletini sağlamanın son derece önemli olduğunu söyledi. Uzun süredir bunu ifade ettiklerini kaydetti. Ücret adaletini sağlamak için olduklarını bildirdi.

Memur-Sen Başkanı Yalçın, çalışanların sorunlarını çözmek konusunda mücadelelerinin devam edeceklerini belirterek, emek mücadelesinde tatil ve boş zaman olmadığını hep gayret, mücadele, alın teri olduğunu söyledi.

Şimdi Kayıt Olun

Ağustos ayında toplu sözleşme görüşmesi olduğunu kaydetti. Temmuz’da atılacak yeni adımlar ile memurlara müjde vereceklerini aktardı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın