Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Memurlara Maaş Müjdesi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, HAK-İŞ Genel Kurulu'nda en düşük memur maaşının 22 bin lira olacağını duyurdu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Memurlara Maaş Müjdesi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hacı Bayram Veli Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde HAK-İŞ Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada memurlara yeni bir müjde verdi. Kuruluşundan bugüne kadar Hak-İş çatısı altında ter döken, mücadele veren, çalışmalarında emeği geçen herkesi tebrik ettiğini söyleyen Erdoğan, ülkenin büyümesinde Hak-İş’in katkısının çok olduğunu belirtti.

Türkiye’nin milli gelirini 236 milyar dolardan 1 trilyon dolara getirmesinde, her yıl ortalama yüzde 5,5 büyümesinde, satın alma gücünde dünyanın en büyük 11. ekonomisi olmasında, istihdamın 32 milyona ulaşmasına, ihracatın 255 milyar dolara ulaşmasında işçi ve emekçilerin gizli kahramanlar olduğunu ifade etti.

En Düşük Memur Maaşı 22 Bin TL Olacak

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter/Recep Tayyip Erdoğan

“Hak-İş, temsil ettiği kitle itibarıyla bizim de sendikamızdır. Kendimizi ülkemizdeki 16 milyonluk büyük emekçi ailesinin bir ferdi olarak görüyoruz.” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ücretler konusunun en hassas oldukları konuların başında geldiğini belirtti.

Asgari ücretin 8 bin 500 TL, dolar bazında ise 440 dolar olduğunu anımsatarak ardından memurları sevindirecek haberi “En düşük memur maaşını 22.000 TL seviyesine yükseltiyoruz. Maaşlardaki bu artışları otomatik olarak memur emeklilerimize de yansıtıyoruz. Milletimize hayırlı olsun.” söyleriyle duyurdu.

Emeklisinden memuruna, engellisinden şehit yakını ve gazilere kadar toplumun her zaman yanında olduklarını, ekonomi büyüdükçe ortaya çıkan katma değerden, milletin tamamının hak ettiği payı almasını sağladıklarını söyledi.

GCM Yatırım Banner

Erdoğan, geçtiğimiz günlerde ise kamu işçilerinin maaşlarına refah payı dahil ücretlerde yüzde 45 zam yapıldığını açıklamıştı. Bu zammın ardından en düşük kamu işçisi taban aylık ücretinin 15 bin liraya çıkarılacağını duyurmuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın