Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yalçın, Memur Maaş Artışı Kararı için Erdoğan’a Teşekkür Etti

Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, Erdoğan'ın bugün en düşük memur maaşını 22 bin liraya çıkarma taahhüdünü değerlendirdi. Detaylar haberde;
Yalçın, Memur Maaş Artışı Kararı için Erdoğan’a Teşekkür Etti
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Hacı Bayram Veli Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde HAK-İŞ Genel Kurulu’ndaki konuşmasında en düşük memur maaşının Temmuz ayında 22 bin seviyesine yükseltileceğini duyurdu. Kararın ardından Memur Sendikaları Konfedarasyonu (Memur-Sen) Genel Başkanı Ali Yalçın, Erdoğan’ın yeni müjdesini değerlendirdi.

Temmuz’da en düşük memur maaşının 22 bin lirayı bulacağını duyuran Erdoğan, maaşlardaki artışın otomatik olarak memur emeklilerine de yansıtılacağını bildirmişti.

Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, Erdoğan’ın açıkladığı karardan memnuniyet duyduklarını söyledi. Kamu görevlilerinin ücretlerinde iyileştirme yapılmasının konfedarasyon olarak her zaman gündemlerinde olduğunu vurguladı.

Kamu Görevlileri Rahat Bir Nefes Aldı

Bütün süreçlerde memur maaşlarında iyileştirme yapılmasını kararlılıkla dile getirdiklerini söyleyen Yalçın, alınan kararla kamu kurum ve kuruluşlarında çalışma barışının sağlandığını savundu.

Yalçın açıklamasında, konunun Erdoğan’ın taahhüdüyle netlik kazandığını ve kamu görevlilerine rahat bir nefes aldırdığını ileri sürdü.

GCM Yatırım Banner

Kamuda çalışan en düşük memur maaşının 22 bin seviyesine çıkartan Erdoğan’a, çalışanlara alın terinin hakkını teslim ettiği için teşekkür etti.

Memur-Sen’in gücünü üyesinden ve milletten aldığını ve emek örgütü olduğun ifade eden Yalçın, örgütlü mücadelenin kazanıldığı zeminin Türkiye’nin şahlandığı dönem olduğunu kaydetti.

Yalçın, “Biz Türkiye’nin büyüklüğünü ve gücünü bildiğimizi, devletimizin bütün önemli hizmetlerinin asli yürütücüsü olan kamu görevlilerinin beklentilerini karşılayacak güce sahip olduğunu istisnasız her süreçte dile getirdik.” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.