Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Memecoin Çılgınlığı Bitcoin İşlem Ücretlerini Fırlattı!

Son dönemde piyasada görülem memecoin çılgınlığı, Bitcoin işlem ücretlerinin fırlamasına neden oldu. Detaylar haberde;
Memecoin Çılgınlığı Bitcoin İşlem Ücretlerini Fırlattı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasalarında son haftalarda yeni bir memecoin çılgınlığı furyası başlarken, bunun etkileri piyasanın hemen her alanında görülüyor. Memecoin ticaret çılgınlığı artarken, Bitcoin işlem ücretleri iki yılın en yüksek noktasına ulaştı.

Bu süreçte Bitcoin blok zincirindeki toplam ücretler, 3 Mayıs itibarıyla 3,5 milyon dolara ulaştı.

Ortalama Bitcoin İşlem Ücreti Ne Oldu?

Özellikle Pepe Coin (PEPE) gibi birkaç meme tokenın ticaretindeki artış, Bitcoin için istenmeyen sonuçlara yol açarak işlem ücretlerinin yüksek seviyelerine ulaşmasına neden oldu.

YCharts, bu dönemde ortalama Bitcoin işlem ücretinin 7,2 dolar ile zirve yaptığını ortaya koydu.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: CryptoFees

BRC-20 İşlemlerindeki Artış Dikkat Çekiyor

Bitcoin işlem ücretlerindeki son artış, esas olarak BRC-20 işlemlerinde yaşanan artışa bağlanıyor. Galaxy Research verileri, 2 Mayıs’ta tüm Bitcoin işlemlerinin yüzde 50’sinin BRC-20 işlemleriyle ilgili olduğunu ortaya koydu.

GCM Yatırım Banner

Özellikle son haftalarda PEPE’nin muazzam yükselişiyle birlikte kripto ekosistemindeki son trend haline gelen Bitcoin’in BRC-20 token standardı, Ethereum’un ERC-20’sinin ardından modellenmiş olan Bitcoin blockchain üzerindeki deneysel bir token standardı olarak bilinmektedir.

Mart 2023’te anonim on-chain analisti Domo tarafından tanıtılan standart, Bitcoin blockchain üzerinde eş değer tokenlarının ihraç edilmesine ve transfer edilmesine olanak tanımak amacıyla oluşturuldu.

PEPE’nin Hareketleri Blockchain Ağlarını Etkiliyor

Geçen hafta yüzde 600’den fazla ralli yapan PEPE memecoinin meteorik yükselişi, BRC-20 token standardının popülaritesine katkıda bulundu.

Bu memecoin çılgınlığı, Bitcoin blok zincirini etkiledi ve Ethereum blok zincirinde işlem ücretlerinin artarak birkaç ayın en yüksek seviyelerine ulaşmasına yol açtı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: CoinGecko

Crypto Fees’e göre 2 Mayıs’ta ETH işlem ücretleri, Mayıs 2022’den beri görülmemiş bir seviye olan 19 milyon doları aştı.

Bitcoin işlem ücretlerindeki mevcut artış önemli olsa da, ortalama BTC işlem maliyetlerinin neredeyse 70 dolara ulaştığı Nisan 2021’de kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyelerinden hala çok uzak görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.