Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Meksika’dan Profesyonel Köpekler Geliyor

Meksika’nın ünlü arama-kurtarma köpekleri afetzedeler için Türkiye’ye geliyor. 150 kişiden oluşan özel ekip bugün deprem bölgelerine ulaşacak.
Meksika’dan Profesyonel Köpekler Geliyor
Yorum

Deprem felaketinin üçüncü gününde enkaz altında kurtarılmayı bekleyen çok sayıda vatandaş için tüm dünya seferber oldu. Kurtarma ekiplerinin arasında özel eğitimli arama köpekleri de yer aldı.

Depremin ilk günü yardıma gelen Azerbaycan’dan sonra Japonya ve Yunanistan başta olmak üzere pek çok ülke özel ekiplerini deprem bölgelerine gönderdi.

Eğitimli arama-kurtarma köpekleriyle deprem çalışmalarında öne çıkan Meksika, ekibini dün yola çıkardı.

Meksika’dan yapılan açıklamada, 150 kişiden oluşan ekibin arasında 16 kahraman köpeğin yer aldığı söylendi. Yola çıkan Meksikalı ekibin bugün Türkiye’ye ulaşması planlanıyor.

Meksika Dışişleri Bakanı Marcelo Ebrard, “Kalbimiz şu an Türkiye’ye uçan yardım ekibimizle” diyerek, ekibin ilerleyişine ilişkin Twitter hesabından paylaşımlarını sürdürdü.

Meksika Dışişleri Bakanı Marcelo Ebrard Açıklama
Kaynak: Twitter

Meksikalı Köpekler Kahraman İlan Edilmişti

Farklı cinsten köpeklerin yer aldığı arama kurtarma ekibi, 6 yıl önce Meksiko’da yaşanan büyük depremde gösterdikleri başarıyla kahraman ilan edilmişti.

Meksika donanmasının üyesi olan kahraman köpekler, sonraki yıllarda yaşanan depremlerde de çok sayıda depremzedenin kurtarıcısı olmuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu