Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Japonya’dan Türkiye’ye Destek Ekip Geldi

Türkiye'yi derinden etkileyen depremde arama kurtarma çalışmalarına destek amacıyla Japonya'dan 15 kişilik ekip geldi. Detaylar haberde...
Japonya’dan Türkiye’ye Destek Ekip Geldi

Türkiye’de dün Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde gerçekleşen ve 10 ilde büyük bir yıkım yaratan depremde arama kurtarma çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Son 100 yılın en büyük ikinci depremi olarak adlandırılan, Kahramanmaraş depremindeki çalışmalara destek vermek için başka ülkelerden yardımlar gelmeye başladı.

Dün gece saat 4:17’de gerçekleşen deprem sonrası açıklama yapan İçişleri Bakanı Bakan Soylu, dördüncü seviye alarmın verildiğini bunun uluslararası yardım içerdiğini söyledi. Sonrasında gün içinde Azerbaycan, Rusya, Amerika, Japonya ve birçok ülkeden taziye ve destek mesajları geldi.

Japonya Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’ye arama kurtarma ekibi göndereceğini duyurmuştu. Japonya Uluslararası Acil Kurtarma Ekibi bugün İstanbul’a ulaştı.

Japonya Uluslararası Acil Kurtarma Ekibi, 3 üyesinden oluşan bir öncü ekip ile 15 kişilik kurtarma ekibini içeriyor.
Ekip, ilk olarak Adana’ya hareket etti. Japonya Uluslararası Acil Kurtarma Ekibi Adana’ya ulaştıktan sonra deprem bölgesindeki arama kurtarma çalışmalarına destek sağlayacak.

Kaynak: AA

MANŞET HABER
Dış Ticarette Denge Zamanı: Açık Kapanıyor mu?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu