Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Mega Metal’den ABD’deki Şirket ile İmza Sürecine Giriyor

Mega Metal bugün KAP üzerinden yatırımcılarına, ABD'deki bir şirketle imza sürecine girmeye hazırlandığını duyurdu. Detaylar haberin içerisinde;
Mega Metal’den ABD’deki Şirket ile İmza Sürecine Giriyor
HABER GİRİŞ

Mega Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MEGMT) bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, yurt dışında şirket satın alma görüşmelerine başlandığını duyurdu. 22 Mayıs 2024 tarihli KAP bildirimine atıfta bulunan şirket, ABD’de yerleşik bir şirketin satın alınması için yapılan görüşmelerin olumlu sonuçlandığı bildirdi.

Bu doğrultuda, bahsi geçen ABD yerleşik şirketinin satın alınması için prensipte anlaşmaya varıldığı açıklandı.

Şirket, satın alma sürecinin nihai hale gelmesi için durum tespit çalışmaları (due diligence süreci) ve her iki tarafın hukuk ekipleri tarafından yapılan satın alma ve devir sözleşmesi çalışmalarının devam ettiğini kaydetti.

Bu çalışmaların tamamlanmasının ardından, nihai imza süreci ile anlaşmanın 2024 yılının son çeyreğine kadar sonuçlandırılması ve devrin 2025 yılı ilk çeyreğinde gerçekleştirilmesinin planlandığına işaret edildi.

Borsada MEGMT koduyla işlem gören hisse, Aralık 2023’te pay başına 28,30 liradan halka arz edilmişti. Aylık bazda yüzde 23,25 oranında değer kaybeden hisse, haftalık bazda ise yüzde 11,79 oranında düştü.

GCM Yatırım Banner

Gün içinde 34,84-35,96 lira aralığında işlemlerini sürdüren MEGMT payları TSİ 12.20 itibarıyla yüzde 2,24 düşüşle 34,86 lirayı test etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.