Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Mega Metal ABD’de Yeni Şirket Kuruyor

2023'ün son ayında halka arz olan metal şirketi ABD'de yeni şirket kurulmasına karar verildiğini duyurdu. Detaylar haberde...
Mega Metal ABD’de Yeni Şirket Kuruyor
HABER GİRİŞ

Geçen yılın son ayında halka açılan Mega Metal Sanayi Ve Ticaret A.Ş., ABD’de kuracağı şirket ile ilgili açıklamada bulundu. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklamada bulunarak, şirketin kurulmasına karar verildiğini duyurdu.

Şirket tarafından yapılan açıklamada ABD’nin Connecticut eyaletinde yüzde 100 bağlı ortaklığı olacak şekilde şirket kurulmasına karar verildiği belirtti.

Yeni şirketin, Mega Metal’in ABD’ye gerçekleştirdiği ihracat bazlı satışları ile müşteri sayı ve çeşitliliğini artırıp geliştirmek amacıyla kurulduğu aktarıldı. Bunun yanında ABD pazarında lokal bir şirket olarak süreklilik sağlamak, oradaki satışların ve faaliyetlerin geliştirilmesinin amaçlandığı bildirildi.

Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“ABD’de kurulacak şirketimiz ile başlangıçta satış ve pazarlama faaliyetleri için  depolar kiralayıp, ardından ABD’de yapılan satışlarımızın bu yeni şirket üzerinden yapılması planlanmaktadır.”

GCM Yatırım Banner

Şirketin, ilerleyen dönemde üretim tesisleri kurup yeni yatırım fırsatlarını değerlendirmek üzere çalışmalar yapmasının planlandığı belirtildi. Bunun yanında planlar içinde ABD ve çevre ülkelere yapılacak satışlarda, ilgili ürünleri bu üretim tesisinde üretmesi olduğu kaydedildi.

Şirketin hisselerine göz attığımızda bugün açılışı 28,10 TL’den yapan hisseler (MEGMT), saat 17.30 itibarıyla 30,8 TL’ye kadar yükseldi. Sonrasında hafif düşüşe geçen hisseler kapanışını 29,94 TL’den yaptı.

Hisseler yatırımcıya haftalık bazda yüzde 20’ye yakın kazandırdı. Günü yüzde 5,87 kazançla kapattı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.