Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Medvedev: Rusya Kitle İmha Silahı Üretimini Artırıyor

Rusya kanadında dünyayı nükleer silahla tehdit eden isimlerinden olan Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı, kitle imha silahları hakkında dikkat çeken açıklamalar yaptı.
Medvedev: Rusya Kitle İmha Silahı Üretimini Artırıyor
HABER GİRİŞ

Daha önceki söylemlerinde, Kremlin’in nükleer silah kullanma ihtimalinin söylentiden ibaret olmadığına yönelik mesajlar veren Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitri Medvedev’den yeni bir çıkış geldi.

Medvedev, Telegram hesabından yaptığı paylaşımda Rusya’nın dünya çapında düşmanlarının olduğunu söyledi. Bu nedenle imha silahları arasında en güçlü olanların üretiminin artırıldığını ifade etti.

Ukraynalı yetkililerin söylemlerini eleştirerek, Kiev’in düşmanlarının Rusya sınırları içerisinde olduğunu ancak Kremlin’in işinin daha zor olduğunu söyledi.

Kremlin’in düşmanlarının yalnızca Ukrayna’da bulunmadığını belirterek, “Avrupa, Kuzey Amerika, Japonya, Avustralya, Yeni Zelanda ve genel olarak modern Nazilere bağlılığını gösteren diğer yerlerde düşmanımız var” dedi.

Ukrayna için “küçük Rusya” şeklinde ifadede bulunan Medvedev’in açıklaması dikkat çeken bir diğer konu başlığı oldu.

GCM Yatırım Banner

Çünkü Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov, geçen gün yaptığı açıklamada Şubat ayından ilhak ettikleri Ukrayna topraklarında daha fazla ileri gitmeyeceklerini açıklamıştı.

Peskov’un bu söylemi, eski Sovyet ülkesi olan Ukrayna’yı Rusya’ya dahil etme ısrarından vazgeçildiği şeklinde yorumlanmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.