Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

MEB Duyurdu: Görevde Yükselme Sınav Başvuruları Başladı

Millî Eğitim Bakanlığı'nda görevde yükselme yazılı sınavı için internet başvuru ve onay süreci başladı. Detaylar haberin devamında;
MEB Duyurdu: Görevde Yükselme Sınav Başvuruları Başladı
Son Güncelleme: 
Yorum

Millî Eğitim Bakanlığı personelinin görevde yükselme, unvan değişikliği ve yer değiştirme suretiyle atanması yönetmeliği kapsamında gerçekleştirilecek olan görevde yükselme yazılı sınavı internet başvurusu ve onay sürecinin başladığı duyuruldu.

Görevde yükselme yazılı sınavının 9 Temmuz’da gerçekleştirileceği daha önceden duyurulmuştu.

Yükselme Sınav Başvuruları 7 Haziran’a Kadar Sürecek

Millî Eğitim Bakanlığı bünyesinde memurluk, şeflik, saymanlık ve şube müdürlüğü için gerçekleştirilecek sınav için başvuruların 29 Mayıs ile 7 Haziran tarihleri arasında kabul edileceği belirtildi.

Yapılacak başvuruların onay sürecinin son gün saat 18.00’de tamamlanacağı bilgisi verildi.

Görevde yükselme yazılı sınavına katılacak adayların meb.gov.tr internet adresinde 9 Haziran‘da ilan edileceği ve sınav giriş belgelerinin, 26 Haziran tarihinde yayımlanacağı belirtildi.

Açıklamanın devamında, sınav sonuçlarının 4 Ağustos tarihinde duyurulacağı kaydedildi.

Meb Tweet
Kaynak: Twitter / @tcmeb

Görevde yükselme ve unvan değişikliği kapsamında yapılacak sınavda, şube müdürlüğü kadrosu için 400, şeflik için 2 bin, memurluk için 3 bin ve saymanlık için de 57 kontenjanın belirlendiği ifade edildi.

Bursluluk Sınavı Başvuruları da Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı bugün ayrıca 2023 ilköğretim ve ortaöğretim kurumları bursluluk sınavı başvurularının alınmaya başladığını duyurdu.

Bu yıl 70 binden 100 bine çıkarılan kontenjanın 30 bin burs kapasitesinin deprem bölgesine ayrılacağı ifade edildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu