Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

McDonald’s Enflasyon Baskısına Dayanamadı: Fiyatları Arttırdı!

Fast-food restoran zinciri McDonald’s, İngiltere’de cheeseburger fiyatını 14 yıl sonra ilk kez arttırdı. Detaylar haberde;
McDonald’s Enflasyon Baskısına Dayanamadı: Fiyatları Arttırdı!
HABER GİRİŞ

Küresel çapta etkili olan enflasyonun maliyetler üzerindeki etkisi gittikçe artıyor. Bu baskı işletmeleri fiyat artışı konusunda zorluyor.

Son zamanlarda rekor seviyede enflasyon artışıyla adından söz ettiren İngiltere’de maliyet baskısına dayanamayan McDonald’s, cheeseburger fiyatını arttırdı. Bir cheeseburgerin maliyeti 0,99 sterlinden 1,19 sterline yükseldi.

Fast-food zinciri İngiltere’de en son 2008 yılındaki mali krizden dolayı cheeseburger fiyatını arttırmıştı.

McDonald’s, McNugget paylaşım kutuları, kahvaltı yemekleri ve orta boydan büyük öğünlerde de artışa gitti. İngiltere yemek menüsündeki diğer öğelerin fiyatı 10 ila 20 pence arasında yükseltti.

Aynı zamanda bazı ürünlerin fiyat artışlarından etkilenmeyeceğini söyledi. McDonald’s, franchise sahibi olan restoranlarda fiyat değişimlerinin devam edeceğini bildirdi.

GCM Yatırım Banner

Enflasyonist Baskılar Şirketi Zor Seçimler Yapmaya Zorladı

McDonald’s İngiltere ve İrlanda CEO’su Alistair Macrow, fiyat artışıyla ilgili müşterilerine açıklama yaptı. Artan enflasyonist baskıların, şirketi fiyatlandırma konusunda bazı “zor seçimler” yapmaya zorladığını vurguladı.

Macrow “Tıpkı sizin gibi şirketimiz, restoranlarımızın sahibi ve işletmecisi olan bayilerimiz ve tedarikçilerimiz de yükselen enflasyonun etkisini hissediyor” ifadeleriyle dikkat çekti.

Herhangi bir fiyat artışının iyi haber olmadığını anladıklarını ancak bu değişiklikleri ellerinden geldiğince ertelediklerini ve en aza indirdiklerinin altını çizdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.