Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

MAVI, EREGL ve KRDMD için Hedef Fiyat Yükseldi!

BIST 100 endeksi 8000 puana ulaşırken MAVI, EREGL, KRDMD ve KCAER için hedef fiyatlar revize edildi. İşte detaylar;
MAVI, EREGL ve KRDMD için Hedef Fiyat Yükseldi!

Borsa İstanbul’da yaklaşık 10 gündür kar satışlarının öne çıktığı sürecin ardından BIST 100 endeksi Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) faiz kararıyla toparlandı. Endeks 8000 puan seviyesine ulaşırken yatırımcılar önde gelen hisselerle ilgili gelişmeleri ve hedef fiyatları takip etmeye devam ediyor.

Aracı kurumlar ve bankalar Mavi Giyim (MAVI), Kocaer Çelik (KCAER), Ereğli Demir Çelik (EREGL) ve Kardemir (KRDMD) için hedef fiyatlarını güncellendi.

Ünlü & Co, MAVI için hedef fiyatını 114 TL’den 168 TL’ye çıkardı ve önerisini “al” olarak sabit bıraktı. MAVI, günlük yüzde 0,4 düşüşle 110 TL’den işlem görüyor. Hissede haftalık yüzde 3,3 değer kaybı görülürken aylık yüzde 2,2 ve yıllık yüzde 205 oranında artış görüldü.

Gedik Yatırım 22 Eylül’de paylaştığı raporunda, KCAER’i paylaştığı bültende yüzde 42 getiri potansiyelle, 36,71 TL hisse başı adil değer ile kapsamına aldığını açıkladı.

TEB Yatırım, EREGL için hedef fiyatını 30,31 TL’den 65,87 TL’ye yükseltti ve tavsiyesini “azalt”tan “al”a güncelledi. EREGL, günlük yüzde 2,6 artışla 42,8 TL’den işlem görüyor. Hissede haftalık yüzde 2,7 ve aylık yüzde 4,8 değer kaybı görüldü. Yıllık artış ise yüzde 42,6 seviyesinde.

MANŞET HABER
Dış Ticarette Denge Zamanı: Açık Kapanıyor mu?

KRDMD için hedef fiyat 25,44 TL’den 44,88 TL’ye artarken tavsiye “tut”tan “al”a yükseltildi. KRDMD, günlük yüzde 3 artışla 27,2 TL’ye arttı. Hisse, haftalık yüzde 2,8, aylık yüzde 3,2 ve yıllık yüzde 124 oranında prim yaptı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu