Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Mark Cuban’ın Sıcak Cüzdanı Hacklendi: 870 Bin Dolar Kaybetti

Milyarder yatırımcı Mark Cuban’a ait sıcak cüzdanı hedef alan hackerlar, 870 bin dolar değerinde kripto parayı ele geçirdi.
Mark Cuban’ın Sıcak Cüzdanı Hacklendi: 870 Bin Dolar Kaybetti
HABER GİRİŞ

Milyarder yatırımcı Mark Cuban’a ait sıcak cüzdanlardan birinden yaklaşık 900.000 dolar değerinde kripto paranın çekildiği bildirildi. Bağımsız blockchain dedektifi Wazz, 65 yaşındaki kişinin yaklaşık beş aydır etkileşime girmediği Cuban’ın cüzdanlarından birinde şüpheli davranışların altını çizdi.

Etherscan verilerine göre, USD Coin’in aralarında yer aldığı bazı varlıkla 10 dakikalık bir süre içinde aniden cüzdandan çekildi. Konuyu daha da karmaşık hale getiren, 2 milyon dolar değerindeki USDC’nin de çekilip farklı bir cüzdana gönderilmesi oldu.

Cuban bu olayı takien, ilk kez sıcak cüzdan uygulaması MetaMask’a girdiğini doğruladı. Milyarder isim kalan varlıkları Coinbase Custody’ye devrettiğini ve 2 milyon dolarlık USDC işleminin kendisine ait olduğunu doğruladığını ekledi.

Hack konusunda topluluk üyeleri, hackerların Cuban’ın faaliyetlerini izlemesinin aksine onun güvenlik ihlaline yol açacak bir şey yapmış olması gerektiğini hemen belirttiler.

Bazıları Cuban’ın yanlışlıkla kötü niyetli bir işlem imzalamış olabileceğini öne sürerken, diğerleri fonların doğrudan cüzdandan dışarı aktarıldığı göz önüne alındığında özel anahtarının ele geçirildiğini ileri sürdü.

GCM Yatırım Banner

Cuban daha önce Haziran 2021’de, Iron Finance adlı algoritmik bir stablecoin projesinin sıfırlanmasının ardından sermaye kaybı yaşamıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.