Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Marathon Digital Ağustos’ta Madencilik Kapasitesini ve Üretimini Artırdı

Şirket daha önceden enerji veremediği madencilik kulelerini aktif etti ve Bitcoin üretimini artırdı. Detaylar geliyor…
Marathon Digital Ağustos’ta Madencilik Kapasitesini ve Üretimini Artırdı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Madencilik sektörünün tanınmış firmalarından Marathon Digital, Ağustos ayı üretim verilerini paylaştı. Şirket bu ay içerisinde daha önceden kurulmuş olan 25 bin madencilik cihazına enerji sağladığını açıkladı.

Artan kapasite ile beraber işlem gücüne saniyede yaklaşık 2.5 exahash (EH/s) eklendi ve toplam hash oranı yaklaşık 3,2 EH/s’ye çıktı. Marathon Digital, Ağustos ayında 184 Bitcoin üreterek yılbaşından bugüne kadar olan toplam üretimi 2.222 adede çıkardı.

Marathon’un başkanı ve CEO’su Fred Thiel, “Ağustos ayında, barındırma sağlayıcılarımızla madencileri kurmaya ve enerji vermeye devam ettik, hash oranımızı artırdık ve Bitcoin üretimimizi istikrarlı bir şekilde geliştirdik.” değerlendirmesinde bulundu.

Ağustos’ta Bitcoin Satılmadı

Şirketin ay sonu itibarıyla Bitcoin varlıkları, 206.7 milyon dolarlık adil piyasa değeriyle 10.311’e yükseldi. Bu ay içerisinde hiç Bitcoin satışı gerçekleştirilmedi. Marathon önümüzdeki 90 gün içinde yaklaşık 65.000 ek madencinin çevrimiçi hale getirmeyi hedefliyor.

Hava durumuyla ilgili sorunlarla birlikte enerji verme gecikmeleri, Bitcoin madenciliği üretiminin önceki üç aydaki 1.259’dan ikinci çeyrekte 707’ye düşmesine neden oldu. Marathon hisseleri, Bitcoin fiyatındaki düşüşün 19.000 doların altına düşmesiyle birlikte geçtiğimiz gün yüzde 2’den fazla kayıp yaşadı.

GCM Yatırım Banner

Bitcoin’in tarihi kayıplar yaşaması, madencilik sektörünü de olumsuz etkiledi. Dünyanın önde gelen grafik kartı üreticisi Nvidia, ikinci çeyrek raporunda, madencilik talebindeki düşüşten olumsuz etkilendiğini bildirmişti. Şirket ikinci çeyrekteki geliri ve beklentilerin altında kalmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.