Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Madencilerin Yeni Bitcoin’lerini Satmasının Fiyata Etkisi Sınırlı

Coinbase tarafından yapılan bir araştırma, madencilerin yeni bastıkları Bitcoin’lerin piyasaya olan etkisini ortaya koydu.
Madencilerin Yeni Bitcoin’lerini Satmasının Fiyata Etkisi Sınırlı
HABER GİRİŞ

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, madencilik faaliyetlerine dair yeni bir araştırma hazırladı. Bitcoin madenciliğinde döngüsel düşüşler sırasında ortak endişe, varlıkların ne oranda satıldığı olmaktadır.

Araştırmada piyasanın çalkantılı olduğu ve Bitcoin fiyatının düştüğü zamanlarda, marjların genel olarak sıkıştığını ve daha fazla madenciyi satış yapmaya zorladığına yer verildi.

Coinbase fiyat düşüşü ve bunun sonucunda ortaya çıkan kârlılık kaybı göz önüne alındığında, madencilik endüstrisi için finansman ortamının geçen yılın sonlarından bu yana maddi olarak değiştiğini ve kamu piyasalarında sermaye artırmanın çok zor hale geldiğini bildirdi.

Borsaya göre yeni çıkarılan tüm Bitcoinler her gün anında satılsa bile, bu toplam günlük hacmin sadece yüzde 1-1.5’ini temsil eden 900 BTC’lik satış baskısına eşit olacak.

Raporda daha sağlıklı bir Bitcoin türev piyasasının, madencilere potansiyel riskten korunma stratejileri açısından daha fazla seçenek sunması gerektiğine yer verildi.

GCM Yatırım Banner

Madencilerin Satışları Bitcoin’de Dibi mi İşaret Ediyor?

Coinbase son yıllarda agresif bir şekilde genişleyen ve bu süreçte bilançolarını güçlendiren madencilik şirketlerinin artık faaliyetlerini yeniden yapılandırmaya zorlandıklarına atıfta bulundu ve bu koşulların yılın ikinci yarısında madencilik sektöründe konsolidasyon fırsatları sunması gerektiğini sözlerine ekledi.

Madencilik piyasası hala bir denge hash oranından uzak olsa da, son aylardaki satışlar ve faaliyetlerin yavaşlaması, ağdaki hash oranının düşmesine neden oldu. Bu durumun Bitcoin fiyatında bir dip sürecinin başladığına dair raporlar bulunuyor.

Coinbase’in raporunda, 2018 kripto ayı piyasasında gözlemlenen benzer eğilimler hakkında bilgi verildi. Bitcoin son haftalardaki düşüşünü derinleştirdi ve 19.000 dolara kadar geriledi. Dijital varlık geçen yılın Kasım ayında ulaştığı zirveden yaklaşık yüzde 70 aşağıda işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın