Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Maden Şirketi ABD’de Büyüyerek Hisse Değerini Artırıyor

Tureks Turunç bugün Amerika'da bir otel projesi için yaptığı mermer tedarik anlaşması hakkında KAP üzerinden açıklamada bulundu. Detaylar haberin içerisinde;
Maden Şirketi ABD’de Büyüyerek Hisse Değerini Artırıyor
HABER GİRİŞ

Tureks Turunç Madencilik İç ve Dış Ticaret A.Ş. (MARBL) tarafından bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni iş ilişkisi hakkında bildiri paylaştı. Şirket KAP bildirisinde, mermer tedarik anlaşması yaptığını kaydetti.

Tureks Turunç Madencilik anlaşmanın, Amerika’da mukim bağlı ortaklığı olan Marble Systems Inc firmasının iştiraki NBS Tile Inc.’nin San Juan Porto Riko’daki bir otel projesi için olduğunu belirtti.

Otel projesi için yapılan mermer tedarik anlaşmasındaki siparişin toplam bedelinin 286 bin 865 dolar olduğunun bilgisi verildi.

Borsada MARBL koduyla işlem gören şirket hissesi 2023 yılında halka arz oldu. Aylık bazda yüzde 23,73 oranında değer kaybetti.

Paratic Piyasalar Tureks Turunç Grafiği
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Kasım 2023’te pay başına 10,97 liradan işleme başlayan MARBL payları bugün TSİ 15.20 itibarıyla yüzde 3,23 artışla 17,3 lirayı test etti.

GCM Yatırım Banner

Şirket 12 Şubat’taki KAP bildirisinde aynı bölgede bulunan bir otel projesi için 277 bin 296 dolarlık mermer tedariki anlaşması yaptığını duyurmuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın