Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisseler Tavan! Maden Şirketinden ABD ile Mermer Anlaşması

Borsa İstanbul'un çiçeği burnunda şirketlerinden biri olan Tureks Turunç Madencilik, ABD ile mermer tedarik anlaşmasını duyurdu. Hisseler tavanda!
Hisseler Tavan! Maden Şirketinden ABD ile Mermer Anlaşması
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’un 2023 halka arzlarından olan Tureks Turunç Madencilik, 8 Kasım 2023 tarihinde işlem görmeye başlamıştı. Kötü bir dönemde borsaya girmiş olmasına karşılık tavan serisi yapmayı başaran şirket, daha sonra sert gerileme göstermişti. 2024 ise güçlü başlayarak bugün hisseler rekor seviyeye ulaştı.

Tureks Turunç tarafından bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bir duyuru geldi. Buna göre; şirket Amerika’da mukim bağlı ortaklığı Marble Systems Inc. Rosslyn Virginia ABD’de bulunan bir otel projesi için mermer tedarik anlaşması yaptı.

Sipariş toplamının 277.296 ABD doları olduğu bildirilirken, işin tamamlanma süresinin iki ay olduğu açıklandı.

Açıklamanın geldiği sıralarda MARBL kodlu hisseler 24,22 TL ile tavandan alıcı bulmaya başladı.
MARBL Hisse Fiyatı - 12.02.2024
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Tureks Turunç hisseleri 2024 yılına 13,6 liradan başlangıç yaptıktan sonra yükselişe geçti ve Şubat ayıyla birlikte yükselişini hızlandırdı. Geçen hafta Cuma günkü işlemlerde tavan yaparak devre kesen hisseler, 22 liradan kapanış yapmıştı. Bugüne de tavandan başladı ve 24,22 lirada devre kesicide işlem görüyor.

MARBL kodlu hisseler geçen haftanın başına göre yüzde 25’ten fazla değer kazanırken, aylık yüzde 60’tan fazla artıda performans gösterdi. Halka arz fiyatının yüzde 120 civarında üstünde seyrediyor.

Şimdi Kayıt Olun
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.