Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

LTC Fiyatı Balina İşlemleriyle 95 Doları Geçti! Sırada Ne Var?

Zincir üstü veriler, balinaların ağdaki faaliyetlerine dikkat çekerken, Litecoin fiyatı 95 dolar seviyesini kırdı. Detaylar haberde;
LTC Fiyatı Balina İşlemleriyle 95 Doları Geçti! Sırada Ne Var?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

ABD işsizlik başvuruları ve tarım dışı istihdam verilerinin açıklanmasıyla kripto para piyasalarında gözler artık yakın zamanda açıklanacak olan ABD enflasyon oranı ile FED faiz kararına çevrildi. Başta Bitcoin olmak üzere kripto para birimleri bu süreçte inişli çıkışlı seyir izlemeye devam ediyor.

Geride kalan haftayı kazançla kapatan kripto para birimlerinin ilk sıralarında yer alanlarından biri de Litecoin (LTC) oldu. Peki, haftalık kazancı, haber yazımı itibarıyla yüzde 9’a kadar yükselen altcoinin son dönemdeki başarılı performansının arkasında neler var?

Litecoin, Balina İşlemlerindeki Artışla 95 Doları Kırdı

Zincir üstü verilerin işaret ettiği üzere balinalar ağda aktif hale gelirken, LTC fiyatı 95 doları kırmayı başardı.

Kripto analitik platformu Santiment’in verilerine göre mevcut balina aktivitesi Ocak ayından bu yana en yüksek seviyede görünüyor. Santiment’in ilgili göstergesi, Litecoin ağında gerçekleşen ve en az 100.000 dolar değerindeki dijital paraların hareketini içeren transferlerin toplam sayısını ölçen balina işlem sayısını kapsamaktadır.

Balina işlem sayısı ne zaman yüksek bir değere sahip olursa, LTC fiyatının oynaklık göstermesi daha olası hale gelmektedir. Öte yandan, bu gösterge düşük değerlere sahip olduğunda, balinaların piyasada çok fazla hamle yapmadığını gösterdiğine işaret ettiğinden fiyatın nispeten sakin kalması beklenmektedir.

GCM Yatırım Banner

Santiment, Grafiği Paylaştı

Santiment’in, son altı aydaki Litecoin balina işlem sayımlarındaki eğilimi gösteren grafiği aşağıdaki şekilde oluştu:

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Grafikte gösterildiği gibi, Litecoin balina işlem sayısı son dönemde büyük bir artış sergiledi. Bu tablo, balinaların son birkaç gün içinde transfer faaliyetlerini hızlandırdığını göstermekte.

Genel olarak, balinalar aktif hale geldiğinde, fiyat oynaklığı her iki yönde de olabilir. Çünkü işlem sayısı metriği bize sadece zincirde gerçekleşen transferlerin saf sayısını söylemekte ve pozisyonlarına dair bilgi vermemektedir. Ancak, bu son artışın ardından fiyat yükselmeye devam ettiğinden, Litecoin balinaları mevcut yükseliş trendini destekliyor denebilir.

Grafik ayrıca, blok zincirinde günlük toplam LTC miktarının bir ölçüsü olan işlem hacmi verilerini de içermektedir. Bu gösterge de son zamanlarda hızlı bir artış gördü. Böyle bir eğilim, genellikle ağ genelinde yüksek olan bir faaliyet işareti olup fiyat için yapıcı görülmektedir.

Halving Yaklaşıyor

Litecoin’in fiyatındaki bu yeni artışın, blok ödüllerinin kalıcı olarak yarıya indirileceği bir olay olan halving (yarılanma) etkinliğine artık sadece birkaç ay kalırken gerçekleşmesi de dikkat çekiyor.

Piyasa değeriyle en büyük 12. kripto para birimi konumundaki LTC, haber yazımı itibarıyla 95.25 dolar civarında işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.