Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Litecoin İşlem Hacmi İki Yılın En Düşük Seviyesini Gördü

Litecoin fiyatı Kasım 2022 seviyelerine düşerken LTC işlem hacmi iki yılın en düşük seviyesine ulaştı. Detaylar haberde;
Litecoin İşlem Hacmi İki Yılın En Düşük Seviyesini Gördü
HABER GİRİŞ

Temmuz ayının başından bu yana düşüş eğilimi göstermesi nedeniyle Litecoin fiyatı her geçen gün yatırımcıları sıkıntıya sokuyor. Geçtiğimiz ay gerçekleşen halving (yarılanma) olayına rağmen çeşitli nedenlerden dolayı talepte herhangi bir artış gözlemlenmedi.

Analistler, mevcut durumun daha da geri adım atmaya karar veren LTC sahiplerini ve tüm ağı önemli biçimde etkilediğini belirtiyor.

LTC Fiyatı 2023’ün En Düşük Seviyelerini Gördü

Litecoin fiyatı yaklaşık 48 saat önce 58,8 dolara kadar gerileyerek yılbaşından bugüne kadarki en düşük seviyeye dokunmuş oldu. LTC en son Kasım 2022 döneminde bu kadar düşük seviyedeydi.

Temmuz ayında başlayan düşüş trendi, altcoin değerinde yüzde 48,21’lik ciddi bir düşüşe yol açarak çok sayıda önemli destek seviyesini geçersiz kıldı.

Litecoin fiyatı gün içinde 61,9 dolara dokunarak 63,1 dolar engelini aşmaya yaklaştığı bir miktar toparlanma sağladı. Analistler, bu seviyenin geri kazanılmasının LTC için çok önemli olduğunu ve bu gelişmenin, 69,5 dolarlık dirence doğru bir toparlanma için çok ihtiyaç duyulan desteği sağlayacağını belirtiyor.

GCM Yatırım Banner
Litecoin Fiyat Grafiği 14 Eylül
Kaynak: TradingView

Bununla birlikte ağın durumuna ve yatırımcı davranışına bakıldığında LTC fiyatının daha da düşebileceği görülüyor. Fiyatın 58 doları test edecek şekilde gerilemesi ve bu seviyenin altına düşmesiyle yükseliş tezinin geçersiz olacağı ve kripto para biriminin 50 dolara kadar bir düşüş yolculuğuna çıkabileceği belirtiliyor.

Yatırımcıların Davranışları Düşüş Görünümünü Olası Kılıyor

LTC bir toparlanmaya işaret etmek için yeterli gücü bulmakta zorlandığından, yatırımcıların sabrı da muhtemelen tükendi ve bu da zincir üzerindeki faaliyetlerine yansıdı.

Geçtiğimiz hafta işlem hacmi oldukça düşük seyrederek günlük ortalama 1,5 milyar dolara ulaştı. Yaklaşık iki yıldır Litecoin bu kadar düşük ortalamalar görmemişti; kaydedilen son örnek Ağustos 2021’e kadar uzanıyor. Teşvik eksikliği artmaya devam ettikçe LTC sahipleri görünüşe göre zincir üzerinde işlem yapmaktan geri çekiliyor.

Litecoin İşlem Hacmi Grafiği 14 Eylül
Kaynak: IntoTheBlock

Bu durum, kısa vadeli yatırımcıların (LTC’yi bir aydan daha kısa süredir ellerinde tutanlar) sayısında yaşanan düşüşle doğrulanmakta.

Geçtiğimiz ay, bu tüccarların adresleri önemli bir düşüş yaşadı ve haber yazımı itibarıyla 500 binden 430 bine geriledi. Bu yüzde 14’lük düşüş Litecoin’in piyasadaki çekiş gücünü kaybettiğini gösteriyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.