Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Latin Amerika’da Kripto Benimsemesi Gelişiyor! Şili Hamlesi!

Latin Amerika'nın e-ticaret devi Mercado Libre, yeni bir atılımla kripto ticaretini Şili'ye genişletiyor. Detaylar haberde;
Latin Amerika’da Kripto Benimsemesi Gelişiyor! Şili Hamlesi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Latin Amerika e-ticaret devi Mercado Libre, yeni bir hamleyle kripto ticaretini Şili’ye genişletiyor. Şirket, dijital cüzdanını genişletmeye devam ederken hizmeti, bölgesel bir kripto şirketi olan Ripio ile ortaklaşa başlattı.

Piyasa değerine göre Latin Amerika’nın en büyük e-ticaret şirketi konumunda olan Mercado Libre, dijital cüzdanı Mercado Pago aracılığıyla Şili’de kripto ticaretini etkinleştirdiğini duyurdu.

BTC ve ETH Ticareti Yapılabilecek

Mercado Libre’nin fintech direktörü Osvaldo Gimenez, gelişmeye dair bir LinkedIn gönderisiyle bilgilendirmede bulundu.

Gimenez, Şili’deki Mercado Pago kullanıcılarının bundan sonra en az 50 Şili pezosu (yaklaşık 6 sente eş değer) ile Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ticareti yapabileceklerini belirtti.

Brezilya ve Meksika’dan Sonra Şili’de

Mercado Pago, ticaret hizmetini Latin Amerika menşeli kripto şirketi Ripio ile ortaklaşa sunuyor. Şirket, geçmiş dönemde, Aralık 2021’de Brezilya’da kripto ticaretini etkinleştirmiş ve aynı hizmeti 2022 yılı içinde Meksika’da başlatmıştı.

GCM Yatırım Banner

Gimenez’in açıklamasına göre Aralık 2021’den günümüze kadar, Brezilya’daki Mercado Pago’da 2 milyonun üzerinde kullanıcı kripto ticareti gerçekleştirdi.

Bu özelliğin Meksika’da kullanıma sunulmasından sonraki ilk ayda ise 150.000’den fazla kullanıcının kripto ticareti gerçekleştirdiği bilgisini de verdi.

“Daha Fazla Finansal Katılım”

Mercado Pago’nun Şili’deki kıdemli yöneticisi Matias Spagui de konuya dair açıklamalarda bulundu.

Spagui, kripto işine girmenin, Şili ve Latin Amerika’da finansal hizmetlere erişimi dönüştürmeye ve genişletmeye devam etmek için atılan bir başka adım olduğunu söyledi.

Sözlerinin devamında ise “Bu yeni hizmet aracılığıyla, daha fazla finansal katılım sağlamak için milyonlarca Şililinin kripto dünyasına eğitici, güvenli ve basit bir şekilde erişmesini sağlamaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.