Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kütahya Porselen Temettü Kararını Verdi

Geçen sene kâr payı ödemesine çıkmayan Kütahya Porselen, genel kuruldan çıkan temettü kararını duyurdu. İşte şirketten temettü açıklaması ve hisselerde son durum;
Kütahya Porselen Temettü Kararını Verdi
HABER GİRİŞ

Sektörünün ve Borsa İstanbul’un çınarlık ismi Kütahya Porselen Sanayi A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden genel kurul kâr payı dağıtım kararı hakkında açıklamasını paylaştı. Açıklamada, KUTPO kodlu hisseler için temettü kararı paylaşıldı.

Geçen yıl temettü dağıtımına çıkmayarak yatırımcısını üzen ve 2022 yılında elde ettiği kârı yedek olarak ayıran Kütahya Porselen, bu yıl da kararını değiştirmedi.

Şirket, 2024 yılında herhangi bir kâr dağıtımının söz konusu olmamasına dair teklifin genel kurulda kabul edildiğini duyurdu.

Kütahya Porselen Hisse 25.06.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

1990 yılından beri borsada yer alan Kütahya Porselen, yatırımcılarına kâr payı ödemesi yapmayacağını duyurduğu günde hisseler ekside kayda geçti.

KUTPO, yazım anında yüzde 2’ye giden düşüşüyle 88,10 TL’den işlem gördü. Hisselerde yıllık prim yüzde 83 oranında kaldı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın