Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kurumsal Yatırımcıların FTX Çöküşüne Rağmen Kriptoya İlgisi Sürüyor

Bitstamp borsası tarafından aktarılan veriler, kurumsal yatırımcıların varlık akışlarını Kasım’da artırarak sürdürdüğünü ortaya koydu.
Kurumsal Yatırımcıların FTX Çöküşüne Rağmen Kriptoya İlgisi Sürüyor
HABER GİRİŞ

ABD’li kripto para borsası FTX’in iflas etmesi, piyasa genelinde büyük bir paniği tetikledi ve satışların artmasına neden oldu. Buna rağmen kurumsal yatırımcılar sektöre ilgi göstermeyi sürdürüyor.

Kripto borsası Bitstamp’a göre dijital varlık ticaret platformundaki kurumsal kayıtlar, FTX çöküşünün ortasında, Kasım ayında yüzde 57 arttı. Toplam gelirler yüzde 45 artarken, kurumlardan gelen gelirlerde yüzde 34, perakende yatırımcılararın gelirlerinde yüzde 72 artış olduğu bildirildi.

Borsa ayrıca, Ekim ayına kıyasla, Kasım ayında aktif küresel perakende kullanıcılarının da yüzde 43 arttığını ve ABD merkezli kullanıcıların yüzde 18 arttığını vurguladı. Bu, FTX’in iflasına rağmen daha fazla kripto yatırımcısının borsada aktif olarak ticaret yaptığını gösteriyor.

FTX Çöküşü Bazıları için Fırsat Olabilir

Piyasaya dair önemli bir durum tespiti de zincir üstü analist Willy Woo tarafından yapıldı. Woo’ya göre FTX çöküşü sektörü geriye götürüyor gibi görünse de, geleneksel piyasa aktörleri içeri girmek için fırsat kolluyor.

Nitelim ABD’li yatırım bankası Goldman Sachs, FTX çöküşü sonrası kriptoda büyük fırsat gördüğünü açıklamıştı. Gelişmeler, Bitcoin’in Kasım 2021’den bu yana yüzde 75’e yakın düşüş yaşamasının ardından yaşanıyor.

GCM Yatırım Banner

Bitcoin geride kalan bir yıl içerisinde 69.000 dolar olan ATH seviyesinden, 15.500 dolara kadar geriledi. Dijital varlık yazım itibarıyla 16.800 dolardan işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.