Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Goldman Sachs, FTX Çöküşü Sonrası Kriptoda Büyük Fırsat Görüyor

ABD’li yatırım bankası kripto para piyasasındaki çöküşün ortasında, şirketlere yönelik büyük harcamalar yapmayı planlıyor.
Goldman Sachs, FTX Çöküşü Sonrası Kriptoda Büyük Fırsat Görüyor
HABER GİRİŞ

ABD’nin en büyük yatırım bankalarından Goldman Sachs, FTX borsasının çöküşünün piyasayı vurması ve yatırımcı ilgisini azaltmasının ardından kripto şirketlerini satın almak veya bunlara yatırım yapmak için on milyonlarca dolar harcamayı planlıyor.

Bankanın dijital varlıklar başkanı Mathew McDermott, “FTX’in patlaması daha güvenilir, düzenlenmiş kripto para birimi oyuncularına olan ihtiyacı artırdı ve büyük bankalar iş almak için bir fırsat görüyor.” açıklamasında bulundu.

Goldman’ın ayrıntı vermemekle beraber bazı kripto şirketleri üzerinde durum tespiti yaptığı belirtiliyor. McDermott eski tarihli bir açıklamasında, “Çok daha mantıklı fiyatlara sahip bazı gerçekten ilginç fırsatlar görüyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

FTX Çöküşü Teknolojiye Güveni Sarsmış Değil

Piyasanın en büyük kripto para borsalarından FTX’in Kasım ayında iflas başvurusu yapmasının ardından, pek çok şirket üzerinde endişe arttı. Bu kriptoya yönelik düzenleme çağrılarının artmasına neden oldu.

McDermott yaşananların duyarlılık açısından piyasayı gerilettiğini belirterek, “FTX, ekosistemin birçok yerinde örnek bir çocuktu. Ancak yinelemek gerekirse, altta yatan teknoloji performans göstermeye devam ediyor.” diye konuştu.

GCM Yatırım Banner

Goldman’ın potansiyel olarak yatırım yapabileceği miktar, devasa boyutlarda olmasa da, sektör sarsıntısının ortasında yatırım yapmaya devam etme isteği, uzun vadeli bir fırsat algıladığını gösteriyor.

Goldman Sachs CEO’su David Solomon, daha önce FTX krizi sonrasındaki açıklamasında, kripto para birimlerini son derece spekülatif olarak görmüş ancak altyapısı daha resmi hale geldikçe altta yatan teknolojide büyük potansiyel gördüğünü söylemişti.

Banka İşe Alım Fırsatı Görüyor

McDermott, Goldman’ın kripto ve teknoloji şirketlerinin personel değiştirmesiyle işe alım fırsatlarını da gördüğünü, ancak bankanın ekibinin büyüklüğünden şimdilik memnun olduğunu belirtti.

Kripto para piyasası geçen yılın Kasım ayında 3 trilyon dolar değerlemeye ulaşarak tüm zamanların zirvesini görmüştü. Küresel piyasalardaki resesyon endişesi, Terra çöküşü ve son olarak FTX borsasının iflası, marketin değerini 800 milyar dolar seviyelerine kadar çekti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.