Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kurum Ev Hanımlarına Getirilecek Emeklilik Paketini Açıkladı

Bakan Murat Kurum, aile destek planı kapsamında ev hanımları için geliştirilen prim desteği hakkında açıklamalarda bulundu.
Kurum Ev Hanımlarına Getirilecek Emeklilik Paketini Açıkladı
HABER GİRİŞ

AKP’nin İstanbul 1’inci bölge milletvekili adayı olan Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, partisinin seçim vaatleri hakkında bilgi vermeye devam ediyor. İstanbul Beykoz’da düzenlenen ‘Kadınlarımız ile Kahvaltı Buluşması’na katılan Kurum, iş dünyasında yer kadın sayısı ve ev içi emekte kadınlara sağlanacak olan prim desteğinden bahsetti.

Kurum, “İstihdamda kadın sayısını 11 milyona çıkardık. Ev hanımlarımıza emeklilik hakkı getireceğiz. Emekli olmak isteyen ev hanımlarının primlerinin üçte birini biz karşılayacağız” diye konuştu.

Kaynak Doğal Gaz ve Petrol Gelirlerinden Sağlanacak

Bakan, AKP’nin seçim beyannamesinde kadınlara verilecek sosyal desteklerde kullanılacak kaynaktan bahsetti.

Yerli doğal gaz ve petrol gelirlerinden ayrılacak kaynağın, kurulacak olan Aile ve Gençlik Bankası’na aktarılacağını ve Aile Kalkanı Programı’yla ev hanımlarına prim desteği verileceğini söyledi.

Kurum, “Ev hanımlarımıza emeklilik hakkı getireceğiz. Emekli olmak isteyen ev hanımlarının primlerinin üçte birini biz karşılayacağız. Yıpranma hakkı da vererek ev hanımlarının daha kısa sürede emekli olabilmelerini sağlayacağız” diye konuştu. (AA)

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.