Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kur Korumalı Mevduatta Düşüş Hızı Yavaşladı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu haftalık verilerini yayımladı. Kur Korumalı Mevduat Hesaplarında son durum ne oldu? Detaylar haberde...
Kur Korumalı Mevduatta Düşüş Hızı Yavaşladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), haftalık bankacılık sektörü verilerini yayımladı. BDDK bülteninde kur korumalı mevduat hesabındaki haraketlilik yakından takip ediliyor. Uzun zamandır çıkışların devam ettiği KKM hesabında 8 Aralık itibarıyla son durum ne oldu?

BDDK verilerine göre 1 Aralık haftası itibarıyla 11 trilyon 314 milyar 277 milyon olan kredi hacmi, 11 trilyon 302 milyar 914 milyona geriledi. Kur Korumalı Mevduat hesaplarında ise düşüş devam etti.

1 Aralık itibarıyla 2 trilyon 714 milyar 342 milyon olarak kayda geçen KKM hesabı, 2 trilyon 700 milyar 940 milyona geriledi. Bu tutarın dolar karşılığı 93, 862 milyon oldu.

KKM BDDK 8 Aralık
Kaynak: BDDK

1 Aralık haftası ile kıyaslandığında 13,4 milyar liralık çıkış oldu. Yine verilere göre takipteki alacaklar 175 milyar 776 milyon liradan,175 milyar 927 milyona yükseldi.

Geçen haftalarda KKM’ye yönelik değerlendirmede bulunan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, KKM’nin görevini yerine getirdiğini söylemişti. KKM’nin finansal piyasalarda istikrarı zedelemeden aşamalı bir şekilde azaltılmakta olduğunu bildirmişti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın