Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kulis: Şimşek’in İstediği 4 Bakan Yardımcısına Onay Verildi

Kulis bilgilerine göre Bakan Mehmet Şimşek'in birlikte çalışmak istediği bakan yardımcılarına onay çıktı. Detaylar haberde...
Kulis: Şimşek’in İstediği 4 Bakan Yardımcısına Onay Verildi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in geçen hafta Türkiye Bankalar Birliği (TBB) ve Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) toplantı gerçekleştirmişti. Basına kapalı olan toplantının ayrıntılarına ulaşan 10Haber’in ekonomi yazarı Erdal Sağlam, Şimşek’in çalışmak istediği 4 bankan yardımcısının atanacağını söylemişti. Bugün konuya dair yeni gelişmeler yaşandı.

Ekonomim yazarı Maruf Buzcugil, konuya yönelik edindiği bilgileri aktardı. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in çalışmak istediği bakan yardımcılarına Cumhurbaşkanından onay çıktı.

Buna göre Cumhurbaşkanı Erdoğan bakanlarla birlikte bakan yardımcı atamalarının üzerinde çalışmasının sonucunda bakan yardımcısı atamalarının kısa zamanda Resmi Gazete’de yayımlanması bekleniyor.

Şimşek’in, kısa sürede atamaları gerçekleşecek 4 bakan yardımcısı ile çalışmasının bekleniyor.

Bu gelişmelerin öncesinde Şimşek bakanlığın görev alanındaki tüm faaliyetleri bakan yardımcılarının koordinasyonuyla yürütmek istediği bu nedenle bakan yardımcısı atamalarına önem verdiği bildirilmişti.

GCM Yatırım Banner

Ayrıca Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi kapsamında kabinedeki tüm bakan yardımcılığı atamalarının toplu halde Resmi Gazete’de yayımlanabileceği belirtiliyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın