Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kulis: Şimşek’in İstediği 4 Bakan Yardımcısına Onay Verildi

Kulis bilgilerine göre Bakan Mehmet Şimşek'in birlikte çalışmak istediği bakan yardımcılarına onay çıktı. Detaylar haberde...
Kulis: Şimşek’in İstediği 4 Bakan Yardımcısına Onay Verildi
Son Güncelleme: 
Yorum

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in geçen hafta Türkiye Bankalar Birliği (TBB) ve Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) toplantı gerçekleştirmişti. Basına kapalı olan toplantının ayrıntılarına ulaşan 10Haber’in ekonomi yazarı Erdal Sağlam, Şimşek’in çalışmak istediği 4 bankan yardımcısının atanacağını söylemişti. Bugün konuya dair yeni gelişmeler yaşandı.

Ekonomim yazarı Maruf Buzcugil, konuya yönelik edindiği bilgileri aktardı. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in çalışmak istediği bakan yardımcılarına Cumhurbaşkanından onay çıktı.

Buna göre Cumhurbaşkanı Erdoğan bakanlarla birlikte bakan yardımcı atamalarının üzerinde çalışmasının sonucunda bakan yardımcısı atamalarının kısa zamanda Resmi Gazete’de yayımlanması bekleniyor.

Şimşek’in, kısa sürede atamaları gerçekleşecek 4 bakan yardımcısı ile çalışmasının bekleniyor.

Bu gelişmelerin öncesinde Şimşek bakanlığın görev alanındaki tüm faaliyetleri bakan yardımcılarının koordinasyonuyla yürütmek istediği bu nedenle bakan yardımcısı atamalarına önem verdiği bildirilmişti.

Ayrıca Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi kapsamında kabinedeki tüm bakan yardımcılığı atamalarının toplu halde Resmi Gazete’de yayımlanabileceği belirtiliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu