Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kriptoda Çılgın Yükselişler: AVAX ve DOT Fiyatı Nereye Gidecek?

Kripto para piyasalarının genel olarak yükseliş yaşadığı gün içinde AVAX ve DOT gibi bazı kripto para birimleri bir adım öne çıktı. Detaylar haberde;
Kriptoda Çılgın Yükselişler: AVAX ve DOT Fiyatı Nereye Gidecek?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

ABD enflasyon verilerinin açıklandığı Perşembe gününde kripto para birimleri yükseliş göstermeye devam ediyor. Amiral kripto para birimi Bitcoin 19 bin doları zorlamaya çalışırken, Ethereum ise 1400 dolar üzerinde seyrediyor. Avalanche (AVAX) günün en etkileyici yükselişlerinden birine imza atarken, Polkadot’un (DOT) kazanımları da yüksekti.

Piyasa değeriyle en büyük 17. kripto para birimi olan AVAX, bugünkü seansta yüzde 22’ye kadar yükseliş gösterirken, Perşembe gününün en çok kazanım sağlayanlarından biri oldu.

Hareket, ABD’deki enflasyonun piyasaların beklediği gibi yüzde 6.5’e düşmesiyle geldi. Avalanche ve Amazon Web Services’in, blockchain teknolojisinin işletmelerde ve devlet kurumlarında yaygın olarak kullanılmasını teşvik edecek olan ortaklıklarını duyurması rallinin ateşlenmesinde önemli destekleyiciydi.

DOT ise fiyatın, dört haftanın en yüksek seviyesine yaklaşmasıyla dikkat çeken diğer kripto para birimi oldu.

AVAX 8 Kasım’dan Bu Yana En Yüksek Noktasında

AVAX, kripto para birimlerinin en son ABD enflasyon raporuna tepki vermesiyle bugünkü seansta yüzde 22’ye kadar yükseldi.

GCM Yatırım Banner

AVAX/USD, günün erken saatlerinde 16.11 dolarlık bir zirveye ulaştı ve bu hareket, 12.41 dolara düşmesinin 24 saatten az bir süre sonrasında gelmiş oldu.

Perşembe günkü fiyat artışı kripto varlığı, fiyatın 18.15 dolar ile zirve yaptığı 8 Kasım’dan bu yana en yüksek noktasına çıkardı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Grafiğe bakıldığında, önceki kazançlar biraz azaldı ve AVAX şu sıralar 15.32 dolardan işlem görüyor.

Bu, 14 günlük göreceli güç endeksinin (RSI) 80.00 seviyesindeki direnci kıramamasıyla geldi. Endeks şu an 69.94’te seyrediyor ve hala aşırı alım bölgesinin derinlerinde.

DOT 16 Aralık’tan Bu Yana En Güçlü Noktasında

Polkadot, fiyatların dört haftanın en yüksek seviyesine yaklaşmasıyla bugünkü seansta bir başka büyük kazanç sağlayan kripto para birimi oldu.

DOT/USD, 4.84 dolarlık gün içi en düşük seviyenin ardından Perşembe günü erken saatlerde 5.16 dolarlık gün içi en yüksek seviyesine ulaşmayı başardı.

Bu hareketin bir sonucu olarak, 5.15 dolarlık kilit direnç seviyesini kırarak bu süreçte 16 Aralık’tan bu yana en güçlü noktasına ulaşmış oldu.

Grafikten de görülebileceği üzere, 14 günlük RSI uzun vadeli direnci olan 68.00’in üzerine çıkamadı ve o zamandan beri düşüşe geçti. Token’ın yükselmeye devam etmesi için öncelikle RSI’da 68.00 noktasının üzerinde bir ralli olması gerekecek.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Haber yazımı esnasında, DOT’un yeniden hareket kazandığı ve gün içi en yüksek seviyeyi 5.22 dolara yükselttiği görülüyor. Fiyat, şu sıralar 5.16 dolar civarlarında işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.