Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kriptoda Ayı Piyasası için Karamsar Tahmin: Dönüş Yıllar Alabilir

Kripto para uzmanı Bobby Lee, kripto para marketi için ayı piyasasının sona ereceği zamanı tahmin etmeye çalıştı. Ayrıntılar haberde...
Kriptoda Ayı Piyasası için Karamsar Tahmin: Dönüş Yıllar Alabilir
HABER GİRİŞ

Kripto para piyasası bu yıl büyük bir düşüş trendine girdi ve tarihi olarak güçlü ayı döngülerinden birisini yaşıyor. Yatırımcılar ayı piyasasının ne zaman sona ereceğini merak ederken, kripto analisti Bobby Lee, karamsar tahminlerde bulundu.

Bobby Lee’ye göre Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinde ayı piyasasının sona ermesi yıllar alabilir. Analist dönüşün 24 ayı aşabileceğini ve bu süre içerisinde düşüşün daha da derinleşebileceğini düşünüyor. Lee, “Önümüzdeki bir veya iki yıl için oldukça düşüş olacağını düşünüyorum.” diye konuştu.

Boğa piyasasının muhtemelen iki yıl içinde geri geleceğini tahmin eden Lee, “Kesinlikle, 2024’ün ya da 2025’in başlarında olacak.” açıklamasını yaptı.

Ayı piyasasında dibin ne zaman geleceğini saptamanın zor olduğunu belirten analist, Bitcoin’in FTX borsasının iflası sonrası diğer kripto varlıklara kıyasla nispeten daha iyi performans gösterdiğini söyledi.

‘Kriptolar Değil Şirketler Düzenlenmeli’

Dijital varlık endüstrisindeki güveni ve güveni yeniden kazanmak için kripto paralardan ziyade sektörde faaliyet gösteren şirketler için daha fazla düzenlemeye ihtiyaç olduğunu vurguladı.

GCM Yatırım Banner

Lee düzenleme konusuyla ilgili, “Kripto piyasasında her zaman daha fazla düzenlemenin savunucusuyum. Açık olmak gerekirse, varlığın kendisinin düzenlenmesinden değil, kripto para piyasasındaki şirketlerin düzenlenmesinden bahsediyorum çünkü varlığın kendisi atıl. Bu varlıklar altın ve gümüş gibidir” değerlendirmesinde bulundu.

Hiçbir düzenlemenin altın veya gümüşün kimyasal bileşimini değiştirmediği gibi Bitcoin’in yapısını da değiştirmeyeceğine dikkat çekti. Bobby Lee, düzenlenmesi gerekenin kripto para birimi ile iş yapan şirketler ve özellikle saklama hizmetleri sunan firmalar olduğunu kaydetti.

Kripto para piyasası 2022 yılı boyunca yüksek enflasyon, faiz artırımları ve resesyon endişeleri ile büyük bir düşüş yaşadı. Marketin toplam değeri 3 trilyon dolar olan rekordan, 800 milyar dolara kadar geriledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın