Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kripto Topluluğu İstanbul’da: Binance Blockchain Week Başladı!

Web3 ve blockchain dünyasının bir araya geldiği Binance Blockchain Week etkinliği İstanbul’da başladı. Detaylar geliyor…
Kripto Topluluğu İstanbul’da: Binance Blockchain Week Başladı!
HABER GİRİŞ

Web3 ve blockchain teknolojilerine yön veren isimleri bir araya getiren Binance Blockchain Week (BBW), Dubai ve Paris’in ardından İstanbul’da başladı. Etkinlik kapsamında dünyanın dört bir yanından katılımcıları bugün ve yarın İstanbul’da bir araya geliyor.

Etkinliğin ilk gününde, yerel girişimlerin küresel kripto para piyasalarındaki rolü ve 1 milyar kullanıcının ekosisteme nasıl dahil edilebileceği tartışıldı. Türkiye’nin, kripto paranın benimsenmesi ve Web3 hizmetlerinin geliştirilmesinde önemli bir oyuncu olması ile merkeziyetsiz finansın (DeFi) büyüme olasılıkları ele alındı.

Etkinliğin 9 Kasım’da gerçekleşecek ikinci gününde ise Web3 tabanlı sosyal topluluklar üzerine bir panel gerçekleştirilecek.

Binance Pazarlama Üst Yöneticisi (CMO) Rachel Conlan, etkinlikle ilgili açıklamasında, “Web3, blockchain, kripto konusunda dünyanın liderleri olan isimleri burada dinleyeceğiz. Bu sektörlerin geleceğinin nasıl olacağını dinleme fırsatı bulacağız.” ifadelerini kullandı.

‘Türkiye Kripto Dünyasına Yön Veriyor’

Binance CMO’su Rachel Conlan, etkinliği Türkiye’de yapmalarının nedeninin çok açık olduğunu belirterek, Türkiye’nin kripto konusunda çok ilerlemiş bir seviyede olduğunu, dünyada en fazla kripto varlık sahibi olma konusunda 4. sırada yer aldığını söyledi.

GCM Yatırım Banner

Türkiye’de 12 milyon insanın burada kripto varlık sahibi olduğunu düşündüklerini belirten Conlan, “Yüzde 12’lerden 40’lara gelmiş bir yaygınlık var. Bunun da kripto dünyasına yön veren bir yapı olduğunu söyleyebiliriz.” diye konuştu.

Türkiye’nin kendileri için çok özel bir pazar olduğunu vurgulayan Conlan, “Türkiye’nin en büyük üç pazarımızdan bir tanesi olması için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Türkçe ve Türk lirasıyla işlem yapılabilen bir borsamızın olması Türkiye’ye verdiğimiz önemi gösteriyor.” açıklamasında bulundu.

‘Kripto Sektörü için 2023 Zor Geçti’

Kripto endüstrisi için 2023’ün zor bir yıl olduğunu aktaran Conlan, sadece Binance’ın değil tüm endüstrinin test edildiğini söyledi.

2024’e bakıldığında en önemli şeyin kullanıcılarla olan bu güven tabanını geliştirmek olduğunu aktaran yöneticisi, “Onlarla daha anlamlı iş birlikleri oluşturabilmek. Bunu yaparken en önem verdiğimiz şey eğitim. 2024’te Binance Akademi altında eğitim tarafında son derece kararlı bir program yürüteceğiz.” ifadelerini kullandı. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın