Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kripto Pazarı Bitcoin’in Yön Eğilimini Bekliyor! Fırsat Sinyali

Ünlü kripto analisti Bitcoin, Ethereum ve Ripple'ı ele alırken kripto piyasasının BTC'nin yön eğiliminin netleşmesini beklediğini ifade etti. Detaylar;
Kripto Pazarı Bitcoin’in Yön Eğilimini Bekliyor! Fırsat Sinyali
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yeni yıla giriş ve spot Bitcoin ETF onay sürecinin getirdiği beklentilerle hızlı yükselişlere sahne olan kripto piyasasında bir süredir sessizlik hakim. Öncü kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) bir haftadan uzun bir süredir belirli bir fiyat aralığına sıkışmasının pazarın genelini etkilediği görülüyor.

Piyasanın mevcut durumunu ele alan ünlü kripto analisti Akash Girimath, kripto para birimlerinin çoğunun BTC’nin yön eğilimini beklediğine dikkat çekti. Öncü kripto para biriminin yanı sıra Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) için beklentilerini sıraladı. İşte dikkat çeken noktalar…

BTC için Kritik Viraj

Yatırımcılar, BTC fiyatının bir süredir 41 bin dolar ila 43 bin dolar aralığında işlem görmesinden dolayı kripto varlığın olası yönü konusunda ikiye ayrılmış durumda. Bir kesim, öncü kripto paranın yükselişe geçmesi için 34 bin dolara kadar bir düşüş yaşanması gerektiğini tahmin ediyor. Diğerleri ise karşıt bir yaklaşım sergileyerek BTC’nin daralan aralığı aştıkça yükseliş trendini sürdürmesini bekliyor.

Girimath, Bitcoin fiyatının kırılmasının ardından hangi yöne gittiğine bakılmaksızın, analizinin daha küçük bir zaman dilimi görünümüne odaklanacağına dikkat çekti ve yatırımcıların izlemesi gereken temel seviyelerden bahsetti.

Girimath BTC Analizi
Kaynak: TradingView

Pazartesi gününün en yüksek seviyesinin 43.567 dolar, Pazartesi gününün en düşük seviyesinin 42.229 dolar ve önceki Pazartesi gününün en düşük seviyesinin 41.167 dolar olduğunu hatırlattı.

GCM Yatırım Banner

Devam eden konsolidasyona bakıldığında, fiyatın ilk olarak 43.567 dolar seviyesine yükselme şansının yüksek göründüğünü belirtti.

Ethereum fiyatına da değinen Girimath, piyasa değeriyle en büyük altcoinin 2.167 ila 2.719 dolar aralığında işlem gördüğünü; 2.400 ila 2.600 dolar arasında uzanan direnç bölgesinin yeniden test edilmesini hedeflediğini kaydetti.

Olası yükseliş hareketinin, muhtemelen aralığın orta noktasının 2.443 dolarda yeniden test edilmesiyle sonuçlanacağına dikkat çekti.

XRP için Alım Fırsatı

Son olarak XRP fiyatını analiz eden isim, altcoinin üç günlük grafikte potansiyel bir dibe yaklaştığını gördüğünü, yatırımcıların bir yükseliş trendi başlamadan önce 0,468 dolar destek seviyesinin potansiyel olarak süpürülmesini bekleyebileceğini ifade etti.

Girimath XRP Analizi - Fiyat Seviyeleri
Kaynak: TradingView

Söz konusu seviyeden hızlı bir toparlanmanın bir alım sinyali olacağına, böyle bir durumda, yatırımcıların XRP’nin yüzde 13‘lük bir artışla haftalık direnç noktası olan 0,532 dolar seviyesini yeniden test etmesini bekleyebileceklerine dikkat çekti.

Ripple fiyatının görünümü mantıklı olsa da, sonbahar 2023’ün en düşük seviyelerinden 0,468 dolar destek seviyesinin altına inilmesinin ve ardından bir direnç seviyesine dönüşmesinin yükseliş tezini geçersiz kılacağı konusunda da uyardı. Böyle bir durumda, XRP’nin yüzde 19 düşebileceğini ve bir sonraki temel destek seviyesini 0,379 dolar olarak belirleyebileceğinin altını çizdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.