Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kripto Para Hacklerindeki Kayıpların Oranı 2022’de Zirveye Ulaştı

Chainalysis’in son raporu, geçen yıl kripto para hacklerinin zirveye ulaştığını gösteriyor. Ayrıntılar haberde…
Kripto Para Hacklerindeki Kayıpların Oranı 2022’de Zirveye Ulaştı
HABER GİRİŞ

Chainalysis’in son analizine göre geçen yıl kripto para birimi hackleri için kaydedilen en kötü yıl oldu. Blockchain analitik firmasının raporuna göre kripto para korsanları, 2022′de yatırımcılardan 3,8 milyar dolar çaldı. Bu rakam bir önceki yıl 3.3 milyar dolardı. Araştırmaya göre Ekim ayı, 32 ayrı saldırıda çalınan 775,7 milyon dolar ile tek bir ayda en fazla kripto saldırısına sahip oldu.

Rapora göre DeFi olarak bilinen merkezi olmayan finans protokolleri , 2022′de bilgisayar korsanları tarafından çalınan tüm kripto paraların yaklaşık yüzde 82′sini veya oluşturdu. Dijital fonların çoğu zincirler arası köprü uygulamalarından çalındı. Bu yazılımlar, kullanıcıların kripto para birimlerini farklı blok zincirleri arasında aktarmalarına olanak tanıyor.

2022 kripto hackleri aylık grafik
Kaynak: Chainalysis

Chainalysis raporunda, Bir köprü yeterince büyürse, altında yatan akıllı sözleşme kodundaki veya diğer potansiyel zayıf noktadaki herhangi bir hatanın eninde sonunda bulunacağı ve kötü aktörler tarafından kullanılacağı neredeyse kesindir.” ifadelerine yer verdi.

Kripto ödeme ekosistemi CoinsPaid’in kurucu ortağı ve lideri Max Krupyshev, kullanıcılara risklerden korunmak için sanal cüzdanları önerdi. Blockchain siber güvenlik firması Halborn’un COO’su David Schwed, kripto korsanlığının azaltılması söz konusu olduğunda, birçok sorunun güvenlik eksikliğinden kaynaklandığını belirtti.

Chainalysis raporunda, ekosistemin büyümesi, gelişmesi ve nihayetinde ana akıma nüfuz etmesi için DeFi protokollerinin büyük ölçüde fayda sağlayacağını kaydetti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın