Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

BKM Cevapladı: Kredi Kartı Puanları Yıl Sonunda Siliniyor mu?

Kredi kartlarında biriken para puanlar yıl sonuna kadar harcanmalı mı? 2018’de kartlardaki para puanlar siliniyor mu? BKM yetkilileri milyonlarca kullanıcının merak ettiği soruları cevapladı.
BKM Cevapladı: Kredi Kartı Puanları Yıl Sonunda Siliniyor mu?
Son Güncelleme: 
Yorum

Kredi kartlarında biriken para puanların yıl sonunda silineceği haberleri, milyonlarca kullanıcıyı endişelendirmişti. Hatta pek çoğunun bu korku yüzünden para puanlarını kullanmak için harekete geçtiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Ancak BKM’den yapılan açıklama, telaşla para puanlarını kullanmak isteyenlerin gereksiz yere acele ettiğini gösterdi. Zira kurum yetkilileri, bankaların yıl sonunda para puan silmek gibi bir uygulamaları olmadığını, kullanıcıların puanlarının aynı şekilde istenildiği zaman kullanılabileceğini belirtti.

BKM yetkilileri kullanıcıların para puanlarının sıfırlanmayacağını, aynı şekilde kullanılmaya devam edileceğini belirtti.

BKM Yetkilileri Kredi Kartı Puan AçıklamasıÖzel kampanyalar dışında kartlarda biriken tüm para puanların istendiği zaman harcanabileceğini söyleyen yetkililer, bankaların para puan sıfırlamak gibi bir uygulamaları olmadığının altını çizdi. Ayrıca özel kampanyalarla kazanılan süreli para puanların bulunması durumunda da kullanıcıların banka tarafından bilgilendirildiği ifade edildi.

Diğer taraftan, birçok firma tarafından kullanıcılara verilen sadakat kartlarındaki puanların, yeni yılda silinebileceği belirtildi.

Sadakat Kartlarındaki Puanlar SilinebilirYani sürekli alışveriş yaptığınız firmaların sadakat kartlarında birikmiş para puanlarınızı yeni yıla girmeden kullanmanız akıllıca olacaktır.

Veya firmadan puanınızın yeni yılda silinip silinmeyeceğini öğrenmeli, biriken puanlarınızı aldığınız bilgiler doğrultusunda kullanmalısınız. Nitekim çoğu firma müşterisine verdiği sadakat kartındaki puanları yıl sonunda sıfırlıyor.

2018’e günler kalmışken kredi kartı kullanıcılarını ilgilendiren bir diğer konu da online alışveriş meselesi!

Kredi Kartınızı Online Alışveriş Onayı için Son GünlerÇünkü yeni yılda kredi kartınızla online alışveriş yapmaya devam etmek istiyorsanız, onaylanmanız gereken bazı işlemler olduğunu bilmelisiniz. Hatırlarsanız; BDDK’nın 27 Ekim 2016’da aldığı kararla 17 Ağustos’a kadar kartını online alışverişe açtırmayanların internetten alışveriş yapamayacağı duyurulmuştu.

Sonrasında ise yeni bir açıklama yapılmış, BDDK sürenin 31 Aralık’a kadar uzatıldığını belirtmişti.

Online Alışveriş onayı için son Gün 31 Aralık

Yani kredi kartınızı online alışverişe hala açtırmadıysanız, gereken işlemleri şu günlerde yapmalısınız. Bunun için bankanızın müşteri temsilcisiyle iletişime geçebilir, şubeye gidebilir ya da bankanızın internet sitesinden kredi kartınız için online alışveriş onayı verebilirsiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu