Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Koç Holding’in Romanya’daki Yatırımı 7 Milyon Euroya Yükseldi

Koç Holding'in Romanya'daki TOKEN yatırımının 5 milyon eurodan 7 milyon euroya çıktığı duyuruldu. Detaylar haberde...
Koç Holding’in Romanya’daki Yatırımı 7 Milyon Euroya Yükseldi
HABER GİRİŞ

Koç Holding yılbaşında Token Ödeme Sistemleri’nin Avrupa’da faaliyete geçtiği duyurmuştu. Söz konusu yatırımın 100 milyon liralık (5 milyon euro) olduğu açıklanmıştı. Bugün TOKEN Financial Technologies Romanya CEO’su Dan Maşut, yatırım hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Patronlar Dünyası’nda yer alan habere göre Maşut, “Türkiye’nin en büyük ödeme hizmetleri sağlayıcısı TOKEN, ilk uluslararası iştiraki olan ve grubun Doğu Avrupa’daki diğer AB pazarlarındaki genişlemesine temel oluşturacak olan TOKEN’i Romanya’da kurmak için 7 milyon Euro yatırım yaptı.” açıklamasında bulundu.

TOKEN Financial Technologies Romanya CEO’su, Koç Holding’in Romanya’da 20 yıldır faaliyet gösterdiğini belirtti.

Maşut, hedefin Romanya’da toplam 15.000’den fazla üye işyerine ulaşmak olduğunu vurgulayarak 3-4 yıl içinde bunun mümkün olduğuna inandığını söyledi.

Bir diğer hedefin POS ödeme terminalleri pazarında yüzde 35-40 Pazar payına ulaşmak ve diğer AB pazarlarına açılmak olduğunu kaydetti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın