Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Koç Holding’den Tat Gıda Açıklaması Geldi

Tat gıda paylarının satış sürecine dair güncel bilgi Koç Holding’den geldi. Holding, bağlı ortağı olan şirketin satışı için teklif sürecinde geçilen fazı açıkladı.
Koç Holding’den Tat Gıda Açıklaması Geldi
HABER GİRİŞ

Koç Holding, bağlı ortaklığı bulunan Tat Gıda Sanayi A.Ş. paylarının satış sürecine ilişkin açıklama paylaştı. Mayıs ayında Tat Gıda paylarının satışına karar veren ve Temmuz ayında satışa yönelik ön çalışma başlatan holding, sürece dair güncel gelişmeleri aktardı.

Koç Holding’in Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaştığı açıklamada, Tat Gıda paylarının satış süreciyle ilgili 28 Temmuz 2023 tarihinde kamuoyuna özel durum açıklaması yapıldığı hatırlatıldı.

Özel durum açıklamasında, satış işlemleri için hem yerli hem de yabancı potansiyel alıcılardan bağlayıcı olmayan tekliflerin alındığı ve değerlendirme sürecine başlandığı kaydedildi.

Bu bağlamda gizlilik hükümlerine uyarak uygun görülen adaylarla detaylı görüşmelerin süreceği ikinci faza geçildiği belirtildi.

Son gelişmelerde, bağlayıcı teklifler alındığı ve gelen tekliflerin koşullarının uygun görülmesi halinde bağlayıcı pay alım ve satış sözleşmesinin imzalanması sürecine adım atılacağı kaydedildi.

GCM Yatırım Banner

Son aşamada pay satışının gerçekleştirileceği teklife dair kamuoyuna tekrar bildirimde bulunulacağı bildirildi.

Koç Holding Hisse
Kaynak: Paratic Piyasalar

Satış haberini güncel tutan Koç Holding, borsada kazanç potansiyelini korudu. KCHOL koduyla işlem gören şirket hisseleri yıllık yüzde 140’ın üzerinde, haftalık ise 5 kazanç sağladı.

Günlük yüzde 1’in üzerinde artış kaydeden KCHOL, TSİ 10.30 itibarıyla 145 liradan işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.