Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Koç Holding Tat Gıda’nın Satışına Yönelik Ön Çalışmayı Başlattı

Koç Holding'in sahibi olduğu Tat Gıda'nın paylarının satışına yönelik açıklama geldi. Detaylar haberde...
Koç Holding Tat Gıda’nın Satışına Yönelik Ön Çalışmayı Başlattı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye’nin ilk holdingi olarak bilenen Koç Holding’in, 1967 yılında Bursa’da kurduğu Tat Gıda’yı satışa çıkarmasıyla ilgili açıklama geldi. Söz konusu açıklama Tat Gıda Sanayi A.Ş tarafından Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapıldı.

Şirketin satışı hakkındaki haber ve söylentilere ilişkin dün akşam açıklama yapan Tat Gıda, Koç Holding’in şirketin paylarının satışı dahil stratejik alternatiflerin değerlendirilmesi amacıyla bir çalışma başlattığını ayrıca konuyla ilgili finansal danışmanlık alınması için görevlendirme yapıldığını açıkladı.

Şirketin paylarının satışı ile ilgili ön çalışmaların başlatıldığı bu aşamada henüz somut bir kararın verilmediği aktarıldı. Tat Gıda, açılamasında şu ifadeleri kullandı:

“Özel Durumlar Tebliği’nin 6’ncı maddesi kapsamında Koç Holding’in bildirimi üzerine; sürecin olumsuz etkilenmemesi, Şirketimiz ve halka açık ana ortağı Koç Holding’in meşru çıkarlarının korunması amacıyla, söz konusu görevlendirme konusunda açıklama yapılması ertelenmiştir. İşbu açıklama, bilginin gizliliğinin sağlanamayacağı anlaşıldığından yapılmıştır. Konuya ilişkin önemli gelişmeler yatırımcılarımızla paylaşılacaktır.”

Koç Holding Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Koç Holding’in (KCHOL) kodu hisselerine göz attığımızda şirket dünkü açıklamasından sonra kapanışı 73,3 TL’den yaptı. Hisseler bugün açılışı 75,3’den yaptı. Saat 10.45 itibarıyla en yüksek 76,35 TL’yi, en düşük 76,05’i gördü.

GCM Yatırım Banner

Şirketin hisseleri saat 12.09 itibarıyla yüzde 0,13’lük yükseliş ile 75,45 TL’den işlem gördü.

Tat Gıda Hakkında

Şirketin resmi sitesinde yer alan bilgilere göre eski adıyla Tat Konserve, 1967 yılında Bursa’da kuruldu. 2013 yılında Tat Gıda Sanayi A.Ş. unvanını aldı.

Tat Gıda 2016 yılında “Domatesin Önderleri” projesini başlattı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.