Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Koç Holding Tat Gıda’nın Satışı için Teklifleri Değerlendiriyor

Mayıs ayında Tat Gıda paylarının satışına karar veren Koç Holding, küresel ve yerel alıcılardan teklif alma aşamasına geçti.
Koç Holding Tat Gıda’nın Satışı için Teklifleri Değerlendiriyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Koç Holding, Tat Gıda Sanayi Ticaret paylarının satış süreci hakkında açıklama yaptı. Şirket, sahip olduğu Tat Gıda paylarının satışı dahil stratejik alternatiflerin değerlendirilmesi amacıyla 22.05.2023 tarihinde bir çalışma başlatıldığını duyurmuştu.

Konuyla ilgili finansal danışmanlık alınması için görevlendirme yapıldığı ve ön çalışmalara başlandığı ancak söz konusu tarihte somut bir karar alınmadığı da bildirildi.

Bu çalışmalar kapsamında satış süreciyle ilgili olarak aşama kat edildiği belirtildi.

Çeşitli uluslararası ve yerel potansiyel alıcıların alım konusundaki istekleri, stratejik yaklaşımlarının Tat Gıda’nın mevcut değerleri ve büyüme potansiyeli ile uyumu, finansal pozisyon ve ödeme güçleri gibi kriterler esas alınarak değerlendirildiği, uygun görülen adaylarla gizlilik hükümlerine uymak kaydıyla detay inceleme ve bağlayıcı teklif verme aşamalarının yer alacağı ikinci faza geçildiği açıklandı.

Geçtiğimiz günlerde Yapı Kredi Bankası hisselerinin de satışını gerçekleştiren Koç Holding’de (KCHOL) hisseler günü yüzde 2,43 artışla 122,00 liradan tamamladı. Gün içinde 119,2 – 122,6 arasında hareket etti.

GCM Yatırım Banner

36,28 – 38,50 arasında fiyatlanan Tat Gıda (TATGD) hissesi ise yüzde 0,38 değer kaybıyla 36,62 liradan günü tamamladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.