Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Koç Holding YKBNK Paylarını Satıyor! TTRAK Anlaşmayı Duyurdu

KCHOL, Yapı ve Kredi Bankası paylarının satılacağını açıklarken Türk Traktör kredi anlaşmasını duyurdu. İşte detaylar;
Koç Holding YKBNK Paylarını Satıyor! TTRAK Anlaşmayı Duyurdu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden anlaşmalarını, sözleşmelerini ve diğer gelişmelerini paylaşarak yatırımcıları bilgilendirmeye devam ediyor. Koç Holding (KCHOL), Yapı ve Kredi Bankası’ndaki sermayesinin yüzde 27,02’sine tekabül eden paylarının satışının gerçekleştirileceğini duyurdu.

Yapılan açıklamada bankada sahip olunan toplam 2.282.666.574 TL nominal değerli payların 575.000.000 nominal değere kadar olan kısmının borsa dışında kurumsal yatırımcılara satılacağı aktarıldı.

Hızlandırılmış talep toplama yöntemi ile borsa dışında kurumsal yatırımcılara satış işlemi kapsamında Citigroup Global Markets Limited, J.P. Morgan Securities plc ve Merrill Lynch Internatial’in müşterek koordinatör  ve talep toplayıcılar olarak yetkilendirildiği ve satış sürecinin 25 Temmuz’da başladığı bildirildi.

KCHOL, günlük yüzde 0,8 düşüşle 116,5 TL’ye geriledi. Hissede haftalık yüzde 3, aylık yüzde 12,45, yıllık yüzde 230,8 oranında artış görüldü.

Türk Traktör

Borsa İstanbul’da TTRAK koduyla işlem gören Türk Traktör ve Ziraat Makineleri, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile yapılan kredi anlaşmasını paylaştı.

GCM Yatırım Banner

Şirket, motor üretimi amacıyla sistem modernizasyonu ve bununla ilişkili olarak yapılacak olan Ar-Ge projelerinin finansmanına ek olarak Sakarya’da bulunan fabrikanın çatısın 4.3 MW güce sahip güneş enerjisi panellerinin kurulumu için Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ile 70 milyon euroya kadar kredi kullanımı konusunda anlaşmaya vardı.

Kredinin iki eşit dilimde kullandırılacağı ve 5 yıl vadeli olduğu belirtilirken banka masrafları hariç yıllık faizinin yüzde 4,85 + 6aylık EURIBOR olduğu kaydedildi. İkinci yıl itibari ile 6 ayda bir anapara ve faiz ödemesi yapacağı açıklandı.

TTRAK, günü yatay tamamlayarak kapanışını 581 TL’den yaptı. Şirketin hisselerinde haftalık yüzde 15,85, aylık yüzde 49, yıllık ise yüzde 413 oranında artış görüldü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.