Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

KMPUR Bedelsiz ve Temettü Kararını Duyurdu

Borsa İstanbul’da KMPUR koduyla işlem gören Kimteks Poliüretan, Yönetim Kurulu toplantısı sonucunda temettü ve bedelsiz kararı alındığını duyurdu.
KMPUR Bedelsiz ve Temettü Kararını Duyurdu
HABER GİRİŞ

Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret (KMPUR), Kamuyu Aydınlatma Platformu’ndan (KAP) yaptığı açıklamada 2023 yılı kar dağıtımına yönelik Yönetim Kurulu kararını paylaştı.

Şirket, yatırımcılarına pay başına brüt 0,4936240 TL, net 0,4442616 TL temettü ödenmesinin kararlaştırıldığını belirtti. Ayrıca 2023 yılı karından karşılanmak kaydıyla yüzde 100 oranında bedelsiz sermaye artırımı yapacağını ve hissedarlarına bedelsiz pay vereceğini duyurdu.

KMPUR Bedelsiz ve Temettü Kararını DuyurduKaynak: KAP

Duyuruda nakden ve bedelsiz hisse karşılığı kar dağıtımına 09.07.2024 tarihinden itibaren başlanacağı ve söz konusu kararın Genel Kurul toplantısında pay sahiplerinin onayına sunulacağı ifade edildi.

BIST 100 endeksinin yüzde 3 artışla 10 bin 643 puana çıktığı haftanın son işlem gününde KMPUR yüzde 4,4 artışla 60,2 TL’den kapanış yaptı. Aylık yüzde 4,6 değer kaybeden hissede yıllık artış yüzde 70 seviyesinde bulunuyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın