Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

ABD’nin Lüks Otel Zinciri Kessler Collection, Kripto Para ile Ödeme Kabul Ediyor

Lüks otel grubu Kessler Collection, artık ödeme işlemcisi BitPay aracılığıyla yapılan rezervasyonlar için kripto para birimlerini kabul etmeye başladığını duyurdu.
ABD’nin Lüks Otel Zinciri Kessler Collection, Kripto Para ile Ödeme Kabul Ediyor

ABD merkezli lüks otel markası olan Kessler Collection, Bitcoin ve kripto para birimlerini bir ödeme seçeneği olarak kabul etmeye başladı. Yapılan basın açıklamasında göre otel zinciri Bitcoin’i kabul etmeye başlamak için kripto ödeme ağ geçidi hizmeti BitPay ile ortaklık kurdu

Kabul edilen diğer kriptolar arasında Ether (ETH), Dogecoin (DOGE) ve dört stabilcoin USD Coin (USDC), Paxos Standard (PAX), Binance USD (BUSD) ve Gemini doları (GUSD) bulunuyor. Şirketin finans müdürü Fravy Collazo, kripto ödemelerini benimsemenin, uluslararası konuklar üzerindeki forex yükünü azaltmaya yardımcı olacağını düşünüyor.

Collazo açıklamasında, “Kripto ödeme hizmetimiz konaklama endüstrisindeki en yenilikçi konseptlerden biri. Kripto para ödeme sisteminin kabul göreceğine inanıyorum ve BitPay ile ortaklık, ödeme sürecinde daha fazla seçenek sunmamızı sağlıyor.” ifadelerini kullandı.

Turizm ve Seyahat Sektörünün Kriptolara İlgisi Artıyor

Turizm ve Seyahat Sektörünün Kriptolara İlgisi Artıyor

Son dönemde havayollarından seyahat acentelerine kadar, turizm ve hastane endüstrilerinin çeşitli firmaları kripto para birimi ödemelerini benimsemeye başladı. Koronavirüsün küresel seyahat üzerindeki etkisi, endüstrinin gelişmekte olan dijitalleşmesi ve temassız protokollerin önceliklendirilmesi arasında sanal para ödeme kanallarına yönelik dönüşü de hızlandırıyor.

Kripto seyahat acentesi Travala, Şubat 2020 raporunda, şirketin en büyük aylık gelir rakamlarını kaydettiği için ay için tüm rezervasyonların %68’inin sanal para birimleriyle yapıldığını açıklamıştı.

Kripto ödemelerini kullanmanın yanı sıra, havayolları ve diğer paydaşlar da COVID-19’un yayılmasıyla blockchain altyapısına yönelik araştırmalarını sıklaştırdı. Şubat ayında Air France, yolcular için COVID-19 test sonuçlarını doğrulamak için blockchain tabanlı bir sistemi test edeceğini duyurmuştu.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum