Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kervan Gıda EBRD ile 22 Milyon Euroluk Kredi Anlaşmasını Duyurdu

Enerji yatırımlarına hız veren Kervan Gıda, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’ndan aldığı kredi ile ilgili açıklama yaptı. Detaylar haberde…
Kervan Gıda EBRD ile 22 Milyon Euroluk Kredi Anlaşmasını Duyurdu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yakın zamanda Mısır ekonomisine sağladığı 30 milyon dolarlık katkı ve dev enerji yatırımı haberleriyle gündeme gelen Kervan Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile yaptığı kredi anlaşması hakkında açıklama paylaştı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaşılan açıklamada, EBRD ile Kervan Gıda arasında 22 milyon euro büyüklüğünde kredi sözleşmesine imza atıldığı bildirildi.

Kredinin şirketin devam eden yatırımları için kullanılacağı belirtilen açıklamada, “Yapılacak olan güneş enerjisi yatırımları ile yıllık yaklaşık 4.000 ton CO2 emisyon azaltımı beklenmektedir” denildi.

Açıklamada ayrıca EBRD’den alınan kredinin ihtiyaç durumuna göre euro, Amerikan doları ya da Türk lirası para birimlerinde kullanılabileceği konusuna açıklık getirildi.

Kredinin ödeme planında ise ilk etapta anaparanın ödenmeyeceği, “Ödeme planı ilk yılı anapara ödemesiz olacak şekilde 5 yıldır. Bu kredi ile Kervan Gıda’nın kısa vadeli finansman yükü uzun vadeye yayılmış olacaktır” ifadeleriyle aktarıldı.

GCM Yatırım Banner
KRVGD Anlık Yazım
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin EBRD ile yaptığı milyon euroluk kredi anlaşmasını duyurduğu saatlerde KRVGD kodu ile işlem gören şirket hisseleri günlük yüzde 3’ün üzerinde artışla 27.44 lira seviyesinde kayda geçti.

Yıllık yüzde 155 oranında prim yapan KRVGD, aylık yüzde 5, haftalık ise yüzde 10 artıda hareket etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın