Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kervan Gıda EBRD ile 22 Milyon Euroluk Kredi Anlaşmasını Duyurdu

Enerji yatırımlarına hız veren Kervan Gıda, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’ndan aldığı kredi ile ilgili açıklama yaptı. Detaylar haberde…
Kervan Gıda EBRD ile 22 Milyon Euroluk Kredi Anlaşmasını Duyurdu
Son Güncelleme: 
Yorum

Yakın zamanda Mısır ekonomisine sağladığı 30 milyon dolarlık katkı ve dev enerji yatırımı haberleriyle gündeme gelen Kervan Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile yaptığı kredi anlaşması hakkında açıklama paylaştı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaşılan açıklamada, EBRD ile Kervan Gıda arasında 22 milyon euro büyüklüğünde kredi sözleşmesine imza atıldığı bildirildi.

Kredinin şirketin devam eden yatırımları için kullanılacağı belirtilen açıklamada, “Yapılacak olan güneş enerjisi yatırımları ile yıllık yaklaşık 4.000 ton CO2 emisyon azaltımı beklenmektedir” denildi.

Açıklamada ayrıca EBRD’den alınan kredinin ihtiyaç durumuna göre euro, Amerikan doları ya da Türk lirası para birimlerinde kullanılabileceği konusuna açıklık getirildi.

Kredinin ödeme planında ise ilk etapta anaparanın ödenmeyeceği, “Ödeme planı ilk yılı anapara ödemesiz olacak şekilde 5 yıldır. Bu kredi ile Kervan Gıda’nın kısa vadeli finansman yükü uzun vadeye yayılmış olacaktır” ifadeleriyle aktarıldı.

KRVGD Anlık Yazım
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin EBRD ile yaptığı milyon euroluk kredi anlaşmasını duyurduğu saatlerde KRVGD kodu ile işlem gören şirket hisseleri günlük yüzde 3’ün üzerinde artışla 27.44 lira seviyesinde kayda geçti.

Yıllık yüzde 155 oranında prim yapan KRVGD, aylık yüzde 5, haftalık ise yüzde 10 artıda hareket etti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu